Zaparcia

W jaki sposób rozszerzać dietę niemowlęcia?  Ile wody powinno pić dziecko? Co podawać, gdy malucha męczą zaparcia?  Na te i inne pytania chętnie odpowiedzą wam ekspert z poradni JeszFresh dietetyk online oraz doradca ds. żywienia HiPP.

Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna

Dietetyk Izabela Wójcik

Zadawanie pytań ekspertom  lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Pati31
śr 07. 09. 2022, 21:50
Awatar użytkownika
Zaparcia
Moja córeczka sama nie chce zrobić kupki. Walcze od miesiąca, żeby zrobiła samodzielnie, ale niestety muszę ją w tym wspierać. Lekarz mówił, że to normalne gdy jest karmione piersią, że może nie robić do ponad tygodnia. Tyle, że ja od pewnego czasu daje również mm ponieważ z powodów rodzinnych muszę częściej być poza domem. Pytanie brzmi dlaczego wciąż nie robi kupki sama? Czy tak bardzo zaingerowałam w jej wypróżnianie, że 'rozleniwiłam jelita'? I bez mojej pomocy już nie zrobi? Nie potrafię patrzeć jak pręży się i płacze z niemocy zrobienia kupki stąd moja ingerencja, która okazało sie totalnym fiaskiem, bo przez to chyba jeszcze bardziej cierpi   . Co mogę zrobić by sama mogła znów się wypróżnić?
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
wt 13. 09. 2022, 11:56
Awatar użytkownika
Zaparcia
Dzień dobry,
Najlepiej nie podawać żadnych środków bez uzgodnienia z lekarzem. Dodatkowo proszę regularnie masować córeczce brzuszek, kłaść ją na brzuszku, aby sama mogła sobie go masować. Proszę karmić mlekiem tak jak Pani to robi. Dzieci nie muszą wypróżniać się codziennie, zwłaszcza, gdy piją tylko mleko. Dodatek mleka modyfikowanego do diety może zmienić rytm wypróżniania, dziecko przyzwyczaja się do nowego produktu. Należałoby również o tym poinformować lekarza.
Pozdrawiam serdecznie.