Dieta przy AZS

W jaki sposób rozszerzać dietę niemowlęcia?  Ile wody powinno pić dziecko? Co podawać, gdy malucha męczą zaparcia?  Na te i inne pytania chętnie odpowiedzą wam ekspert z poradni JeszFresh dietetyk online oraz doradca ds. żywienia HiPP.

Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna

Dietetyk Izabela Wójcik

Zadawanie pytań ekspertom  lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

czw 25. 08. 2022, 22:23
Awatar użytkownika
Dieta przy AZS
Witam,

Mam pytanie odnośnie diety u dziecka w wieku przedszkolnym. Syn ma atopowe zapalenie skóry i w związku z tym lekarz kazał mu odstawić produkty mleka krowiego, owoce cytrusowe, słodycze, pomidory. Czym mogę zastąpić nabiał? Bo wiadomo że wapń jest ważna w rozwoju dziecka i chciałbym mu podawać coś zastępczego.

Pozdrawiam
Martyna Rajska

Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
pn 29. 08. 2022, 18:32
Awatar użytkownika
Dieta przy AZS
Dzień dobry,
Źródłem wapnia w diecie bezmlecznej będą:
WARZYWA:
- Natka pietruszki
- Jarmuż
- Brukselka
- Brokuły
- Zielona fasolka szparagowa
- Szczypiorek
NASIONA, ZIARNA I ORZECHY
- Mak
- Sezam
- Słonecznik
- Nasiona soi
- Biała fasola
- Cieciorka
OWOCE
- Suszone figi
- Suszone morele
- Rodzynki
ZBOŻA
- Amarantus
- Komosa ryżowa (quinoa)
NAPOJE ROŚLINNE
- Mleko ryżowe
- Mleko sojowe wzbogacane wapniem
WODY MINERALNE
- Woda wysokomineralizowana i średniomineralizowana
Pozdrawiam.
berenika
pn 15. 01. 2024, 10:55
Awatar użytkownika
Dieta przy AZS
Hej, co polecacie najbardziej do pielęgnacji skóry atopowej? W aptece pani mi dała Cera+ solutions krem, ale średnio pomaga. A mam tylko jedną małą plamkę na szyi od kilku dni, denerwująco swędzi i piecze zarazem i chciałabym się tego pozbyć. Może macie coś swojego sprawdzonego

Zastanawiałam się nad tą serią kosmetyków. Czy ktoś moze stosował i wypowie się na ich temat?