Immunoglobulina

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

KopciuszekSzukaBestii
pt 19. 08. 2022, 09:45
Awatar użytkownika
Immunoglobulina
Dzień dobry chciałam zapytać jak wygląda przyjmowanie immunoglobuliny, w trakcie ciąży czy po porodzie? Jest to moja pierwsza ciąża i jestem obecnie w 27 tygodniu ciąży. Ja mam RH- mój partner RH+.
Położna Aldona Korab
pn 22. 08. 2022, 20:43
Awatar użytkownika
Immunoglobulina
Witam,
By zapobiec konfliktowi serologicznemu kobiecie RhD-ujemnej należy podać Immunoglobulinę Rh-D. W pierwszej ciąży podaje się immunoglobulinę w 28-30 tygodniu ciąży w dawce 300 mikrogramów. Podanie immunoglobuliny jest finansowane przez NFZ w ramach świadczeń gwarantowanych. Lekarz ginekolog prowadzący ciąże powinien wystawić skierowanie na podanie Immunoglobuliny w zastrzyku domięśniowym. Pozdrawiam