Piersi

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Werka03
ndz 26. 06. 2022, 12:48
Awatar użytkownika
Piersi
Cześć córka mi strasznie poraniła brodawki i straszny bol jest robiłam swoim mlekiem ale nie pomaga jakieś skuteczne sposoby macie na to?
Bdominikaw
ndz 26. 06. 2022, 15:10
Awatar użytkownika
Piersi
Smarowanie lanoliną - po karmieniach, kompresy Multi-mam, dobre jest też użycie kapturków na brodawki (przynajmniej żeby się wygoily).
Sprawdź u specjalisty, czy dziecko nie ma za krótkiego wędzidełka - mój syn miał i bardzo poranił mi brodawki, nawet do krwi..
Położna Aldona Korab
pn 01. 08. 2022, 21:06
Awatar użytkownika
Piersi
Witam,
Najlepszym produktem leczniczym na poranione brodawki jest pokarm mamy, posiada właściwości antybakteryjne i nawilżające. Systematyczne stosowanie oraz wietrzenie brodawek przynosi znaczną ulgę. Polecane są też kompresy Multi Mam, maść z lanoliną. Lanolina ma właściwości nawilżające co sprzyja regeneracji skóry oraz gojeniu podrażnień. Aby złagodzić ból można stosować na podrażnione brodawki nakładki silikonowe z dopływem powietrza lub muszle laktacyjne. Warto również zwrócić uwagę na technikę przystawiania maluszka do piersi oraz zasięgnąć porady pediatry czy wędzidełko nie jest z krótkie. Pozdrawiam