Co zrobić jeśli dziecko nie chce jeść piersi?

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

MamaEli
ndz 26. 06. 2022, 11:08
Awatar użytkownika
Co zrobić jeśli dziecko nie chce jeść piersi?
Witam! Moja córcia Ela 18 czerwca skończyła 4 m-ce i od kilku dni staram się jeszcze ją karmić piersią, od kilku dni mi się pnie, denerwuje i się wyrywa przy przyłożeniu do piersi. A staram się ją karmić piersią jak najdłużej. Co mogę w takiej sytuacji zrobić i jak mogę zrobić, w takiej sytuacji jestem kompletnie bezradna. Tak jak mówię od kilku dni nie chce ssać piersi tylko od razu chce butelkę a też 22 czerwca zaczęłam jej podawać HiPP pierwsza marchewka. Czy chodzi tutaj, że jej podeszła marchewka i przez to nie chce ssać piersi czy jak? Zamiast piersi chce od razu butelkę, proszę jakiekolwiek rady nie wiem co w takim momencie i sytuacji zrobić? Z góry serdecznie dziękuje
Położna Aldona Korab
pn 01. 08. 2022, 19:38
Awatar użytkownika
Co zrobić jeśli dziecko nie chce jeść piersi?
Witam,
Przyczyn odmowy ssania piersi przez maluszka może być wiele. Kiedy dziecko pręży się, denerwuje, odwraca główkę niechęć do ssania piersi może być z powodu pleśniawek, kolki lub z odczuwanego bólu i dyskomfortu z powodu ząbkowania. Jeśli dziecko jest dokarmiane butelką ze smoczkiem to przyczyna tkwi w tym, że maluszek woli butelkę, gdyż mleczko wypływa znacznie łatwiej z butelki. Jeśli niechęć do piersi zdarza się sporadycznie to nie ma powodu do niepokoju, natomiast gdy sytuacja ta trwa zbyt długo należy zasięgnąć porady pediatry i specjalisty doradcy laktacyjnego. Pozdrawiam