Ułożenie dziecka w brzuchu

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

PatrycjaPatrycja
śr 20. 07. 2022, 11:17
Awatar użytkownika
Ułożenie dziecka w brzuchu
Mam pytanie. Otóż lekarz powiedział że dziecko ułożone jest podłużnie główkowo ale jego kręgosłup znajduje się po prawej stronie mojego brzucha i dlatego ruchy i kopniaki czuje tylko po lewej stronie. Ogólnie od 25 tc jestem pod ścisłą kontrolą lekarza z powodu małowodzia. Ostatnio doszła niska masa płodu. Miałam mieć CC z powodu tego ułożenia ale niestety mój lekarz nie będzie mógł mi go wykonać i muszę rodzić w innym szpitalu. Na internecie kompletnie nie mogę znaleźć informacji o takim ułożeniu płodu i chciałam się dowiedzieć czy to skierowanie na CC nie jest takie "naciągane". Jutro muszę się zgłosić do innego szpitala w celu zakończenia porodu i już sama nie wiem na co się przygotować czy na naturalny czy na CC. Co mogę wiedzieć więcej o takim ułożeniu dziecka w brzuchu ? Obecnie 37+6
Położna Aldona Korab
śr 20. 07. 2022, 23:03
Awatar użytkownika
Ułożenie dziecka w brzuchu
Witam,
Pani Patrycjo, proszę być spokojną i się nie stresować zawczasu. Po zbadaniu ginekologicznym i badaniu USG lekarz podejmie ostateczną decyzję o metodzie rozwiązania ciąży, czy wykonać cięcie cesarskie, czy rodzić siłami natury, tak by było bezpiecznie dla maluszka i dla mamy. Pozdrawiam