Jadłospis 7-miesiecznego dziecka

W jaki sposób rozszerzać dietę niemowlęcia?  Ile wody powinno pić dziecko? Co podawać, gdy malucha męczą zaparcia?  Na te i inne pytania chętnie odpowiedzą wam ekspert z poradni JeszFresh dietetyk online oraz doradca ds. żywienia HiPP.

Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna

Dietetyk Izabela Wójcik

Zadawanie pytań ekspertom  lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

prettyinflowers
ndz 22. 05. 2022, 22:12
Awatar użytkownika
Jadłospis 7-miesiecznego dziecka
Dzień dobry,
chciałam poradzic się czy jadłospis mojej 7-miesiecznej córki jest w porządku, czy powinnam coś zmienić. Na wstępie dodam tylko, że córka urodziła się z wagą 2860g, natomiast aktualnie waży 7900g i dość szybko przybiera z tygodnia na tydzień - urodziła się w 10 centylu, a teraz jest w 55. Tydzień temu odstawiłam córkę całkowicie od piersi i jednocześnie przestałam ja karmić w nocy - mała teraz przesypia właściwie całą noc.

Jadłospis mojej córki:
- 7:00 - 7:30 - 120ml mm
- 10:00 - 10:30 - 120ml mm
- 13:00 - obiadek (cały słoiczek 190g)
- 15:00 - 120ml mm (choć bardzo często wypija niecala porcje)
- 17:00 - 120ml mm
- 18:30 - 19:00 - deserek lub kaszka (słoiczek HiPP)
- 19:45 - 20:00 - 180ml mm

Zastanawiam się wiec czy powinnam np. zmniejszyć porcje mleka córce skoro tak szybko przybiera na wadze? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
pn 30. 05. 2022, 18:40
Awatar użytkownika
Jadłospis 7-miesiecznego dziecka
Dzień dobry,
Jadłospis jest odpowiedni. Stopniowo będzie można rezygnować z karmień mlekiem na rzecz posiłków uzupełniających. Dużo na ten temat pisaliśmy w artykułach https://hipp.pl/zywienie-0-1/rozszerzanie-diety
Natomiast jeżeli chodzi o porcje posiłków, to dziecko samo powinno decydować o tym, czy zjeść całą porcję, czy jest ona za mała. Pani decyduje natomiast co i kiedy (z posiłków uzupełniających) podać dziecku.
Pozdrawiam serdecznie.