Karmienie piersią i nadmierne ulewanie

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Ewelina1826
sob 21. 05. 2022, 19:54
Awatar użytkownika
Karmienie piersią i nadmierne ulewanie
Witam serdecznie jestem mamą dwumiesięcznego synka , karmię piersią cały czas a mój synek zaczął dość intensywnie ulewac bez żadnych innych dodatkowych objawów,byłam u lekarza ,który powiedział że może być to refluks i konieczna jest wizyta u gastrologa. Czy faktycznie po jednym dniu i intensywnego ulewania można stwierdzić ,że to refluks ?
Rudeeee
ndz 22. 05. 2022, 10:06
Awatar użytkownika
Karmienie piersią i nadmierne ulewanie
Moja córka ulewala wg mnie bardzo dużo, od ok 2 tyg mniej ulewa, bardziej ślina jej cieknie już. A za tydzień będzie miała 3 miesiące. Odbijaj po każdym karmieniu. Wydaje mi się,że ulewa, bo ma jeszcze słabe mięśnie po prostu. Układy i mięśnie dopiero się kształtują, wzmacniają. U nas też tylko ulewania były, żadnych innych objawów. Obserwuj maluszka :)
Położna Aldona Korab
śr 25. 05. 2022, 00:13
Awatar użytkownika
Karmienie piersią i nadmierne ulewanie
Karmienie piersią i nadmierne ulewanie
Witam serdecznie jestem mamą dwumiesięcznego synka , karmię piersią cały czas a mój synek zaczął dość intensywnie ulewac bez żadnych innych dodatkowych objawów,byłam u lekarza ,który powiedział że może być to refluks i konieczna jest wizyta u gastrologa. Czy faktycznie po jednym dniu i intensywnego ulewania można stwierdzić ,że to refluks ?


Witam,
Pani Ewelino, ulewanie u niemowląt jest zjawiskiem naturalnym, jest spowodowane niedojrzałością układu trawiennego. Mięsień dolnego zwieracza nie jest w pełni wykształcony, dlatego pokarm cofa się. Żołądek niemowlęcia jest małych rozmiarów i nie jest w stanie pomieścić zbyt dużej ilości mleczka, a jeśli pokarm z piersi wypływa pod dużym ciśnieniem wówczas maluszek nie nadąża połykać pokarmu. Wraz z dojrzałością przewodu pokarmowego ta dolegliwość ustępuje samoistnie. Pomocna może być zmiana pozycji karmienia, przystawiać dziecko do piersi częściej. Jednak gdy ta sytuacja jest dla Pani niepokojąca to proponowałabym skonsultować ze specjalistą gastroenterologiem oraz wykonać kontrolne badanie USG jamy brzusznej. Pozdrawiam