Wysypka

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Jg123
pt 22. 04. 2022, 14:04
Awatar użytkownika
Wysypka
Witam, mój synek w marcu skończył rok i ponad pół roku zmagamy się z wysypka.. żaden pediatra nie wie od czego to, niektórzy mówią że kontaktowa a inni że pokarmowa, zrobiłam małemu na własną rękę testy alergiczne (panel pediatryczny) i czekamy na wynik, ale może tu ktoś mi pomoże i będzie wiedział co to jest i od czego, problem zaczął się jak mały miał 6 miesięcy. Najpierw były to pojedyncze suche lekko czerwone plamki ale z czasem zaczęły się jakby łączyć i teraz to pokrywa całe plecy, brzuszek, na nóżkach są pojedyncze plamki i na rączkach też. Za uszkami też ma często suche i na całej buzi to wygląda jak ciemieniucha, ponadto widzę że go to swędzi, trze bardzo oczy na których mu się zrobiły krostki jak potówki... Lekarze przepisywali sterydy, ale też nie mogę go przecież całego tym posmarować, dostał ostatnio syrop przeciwalergiczny i krople zyrtec... Pomocy opadam już z sił   dołączam zdjęcie jak to wygląda na plecach, tak samo jest na brzuszku... A na główce jakby ciemieniucha
 
Jg123
pt 22. 04. 2022, 14:06
Awatar użytkownika
Wysypka
Tak wygląda na buźce, ledwo widać bo te plamki są koloru skóry
 
Położna Aldona Korab
czw 28. 04. 2022, 22:09
Awatar użytkownika
Wysypka
Witam,
Zmiany na skórze dziecka mogą mieć różne podłoże, może to być związane z alergią pokarmową, wziewną, atopowe zapalenie skóry, nieprawidłowa praca gruczołów łojowych, grzybica skóry, choroby pasożytnicze ….
Proponuję zasięgnąć porady alergologa, aby wykluczyć ewentualną alergię dziecka można wykonać również panel alergiczny oddechowy i pokarmowy. Skonsultować się również z dermatologiem by wykluczyć choroby skóry. Pozdrawiam