Jakie bezpłatne badania przysługują?

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Sylwia2436
pt 25. 03. 2022, 09:49
Awatar użytkownika
Jakie bezpłatne badania przysługują?
Witam, ostatnio poszłam do przychodni rodzinnej po skierowanie na badanie moczu i morfologii. Lekarz nie chciał mi dać skierowania ponieważ stwierdził że kobiety które mają prywatnych ginekologów nie przysługują "ulgi na tego typu badania" i normalnie płacą za to. Wspomnę że od 5 miesięcy chodzę tam do różnych lekarzy i normalnie dostaje skierowanie (jestem również ubezpieczona). Ta pani stwierdziła że pozostali lekarze robili to po prostu nielegalnie :) I ja już sama nie wiem co o tym myśleć. Pomożecie?
Położna Aldona Korab
czw 31. 03. 2022, 22:34
Awatar użytkownika
Jakie bezpłatne badania przysługują?
Witam,
Pani Sylwio, każdej kobiecie w ciąży przysługuje pakiet gwarantowanych badań refundowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia zleconych przez lekarza ginekologa prowadzącego ciążę w Poradni Ginekologicznej w ramach NFZ. Pacjentka, która prowadzi ciążę u lekarza ginekologa w „prywatnym gabinecie” to badania zlecone z prywatnej praktyki lekarskiej ma również płatne. Lekarz w POZ nie ma obowiązku zlecać badań zaleconych przez innego lekarza z wizyty komercyjnej. Wobec tego lekarz miał prawo odmówić wydania skierowania na te badania.
Koszt badań laboratoryjnych jakie wykonujemy w czasie trwania ciąży są zbyt wysokie, dlatego dobrze jest korzystać z wizyt lekarza ginekologa w ramach NFZ. Pozdrawiam
Opalinka88
pn 20. 02. 2023, 13:24
Awatar użytkownika
Jakie bezpłatne badania przysługują?
A wie ktoś może jak wygląda sprawa z badaniem słuchu u takiego małego dziecka? lekarz wstępnie powiedział, że dziecko będzie musiało nosić aparat słuchowy :( Czy taki aparat jest częściowo refundowany, jeśli tak to ile tej refundacji przysługuje ? I czy takie małe dziecko może nosić aparat douszny
Położna Aldona Korab
sob 04. 03. 2023, 00:25
Awatar użytkownika
Jakie bezpłatne badania przysługują?
Witam,
Wszystkie noworodki są poddawane przesiewowym badaniom słuchu. Jeśli badanie jest wątpliwe, wówczas dziecko jest kierowane do Poradni Audiologicznej, Foniatrycznej lub Otolaryngologicznej celem dalszej diagnostyki. Po zdiagnozowaniu ubytku słuchu specjalista laryngolog wystawia zlecenie na aparat słuchowy lub wkładkę uszną. Dla prawidłowego rozwoju mowy ważne są pierwsze dwa lata życia, dlatego dziecko powinno nosić aparat słuchowy. Aparaty te są dofinansowywane z NFZ w zależności od stopnia niedosłuchu. Pozdrawiam

berenika
śr 28. 02. 2024, 13:56
Awatar użytkownika
Jakie bezpłatne badania przysługują?
Witajcie dziewczyny dziś mialam badanie polowkowe 21 tydzien ciazy. Badanie wykazalo ze dziecko ma zawyzone parametry miedniczki nerkowej prawej i lewej. Zdaniem lekarza medniczki moga wrocic do normy zalecił kontrole za 3 tyg. Czy ktoras z Was miala taka sytuacje i okazało się że wróciły do normy ?

Czy stosowanie żelu ma na to wpływ?