Pierś tak, butelka nie - pomocy

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Nikki85
ndz 05. 07. 2020, 20:17
Awatar użytkownika
Pierś tak, butelka nie - pomocy
Witam

Moj Maluszek skończył 4 miesiące. Niedługo będę chciała rozszerzyć mu dietę, jednak narazie mam dużo pokarmu i chciałabym żeby jadł jak najdłużej. Jednak czasem trzeba gdzieś wyjść, coś załatwić itp., a ja nie mogę, bo mój Maluszek nie chce butelki. Odciagam mleko i chce podawać mu butelka, a on nie chce. Próbował mąż i moja mama, a ja byłam w innym pokoju, też nie. Nie chce i koniec. Może nie jeść 4 godziny, a butelki i tak nie ruszy. Było już wiele prób i zmian smoczków: Avent, Canpol, Nuk... Nic to nie dało.

Proszę o pomoc !!!
Położna Aldona Korab
wt 14. 07. 2020, 23:41
Awatar użytkownika
Pierś tak, butelka nie - pomocy
Witam,

Pod Pani nieobecność dziecko może dostawać inny posiłek stały zamiast mleczka z butelki, może to być np. kaszka na mleku, zupka , deserek mleczny. Polecam produkty HiPP po 4 miesiącu życia. Pozdrawiam
Nikki85
śr 15. 07. 2020, 09:47
Awatar użytkownika
Pierś tak, butelka nie - pomocy
Pani doktor zaleciła nam, by nie wprowadzać tak wcześnie innych produktów, jeśli ładnie jest na piersi. Dopiero jak będzie mial 6 miesięcy.
Kamizi94
czw 16. 07. 2020, 19:30
Awatar użytkownika
Pierś tak, butelka nie - pomocy
Polecam spróbować podać mleko z doidy cup ;)
Położna Aldona Korab
czw 16. 07. 2020, 20:18
Awatar użytkownika
Pierś tak, butelka nie - pomocy
Witam,

Wszystko się zgadza, WHO zaleca karmienie wyłącznie piersią do 6 miesiąca życia.

Natomiast dlaczego maluszek nie chce pić mleczka z butelki, po prostu woli pierś. Dziecko przy piersi wyczuwa zapach mamy, czuje się bezpiecznie, uspokaja się.

Często dzieci wypluwają smoczek, odmawiają pokarmu podawanego przez butelkę gdyż nie umieją pić z butelki. Przez smoczek mleczko płynie zapewne szybciej niż z piersi, co również może denerwować maluszka. Nauczenie dziecka karmionego piersią picia mleczka z butelki czasami bywa trudne i żmudne, trzeba się uzbroić w cierpliwość. Jeśli nie ma konieczności podawania butelki to najlepiej jak mama karmi piersią. Pozdrawiam
Gwiazdag
wt 15. 03. 2022, 10:15
Awatar użytkownika
Pierś tak, butelka nie - pomocy
Witam Dziewczyny! Pomóżcie proszę. Jakie butelki zaakceptowały Wasze dzieci przy kp? Moja córcia butelki od laktatora z esperanzy nie chciała. Próbowałam też Avent Classic i Natural. W końcu stwierdziłam, że może nie lubi silikonowych smoczków. Kupiłam gumowy z Nuka, ale też nie chce pić mimo iż to moje mleko.
annakawkaa
wt 15. 03. 2022, 10:48
Awatar użytkownika
Pierś tak, butelka nie - pomocy
Mój syn ma canpol babies HABERMAN i nie ma problemu ani z butelka ani z powrotem do piersi. Karmiony tylko KP, czasem jednak dla wygody odciągam pokarm i korzystamy z butelki. I ostatnio musiałam właśnie wymienić butelkę na nową i nawet nie myślałam nad zmianą tylko poraz kolejny zamówiłam haberman.

Ogólnie na tej stronie jest dobry ranking butelek. Często trzeba będzie kupić niejedną ale kilka, to głównie dziecko decyduje, która butelka mu najbardziej odpowiada :)
MartaSScechura
ndz 20. 03. 2022, 21:42
Awatar użytkownika
Pierś tak, butelka nie - pomocy
Ja właśnie mam ten sam problem z synem który ma 7 miesięcy. Karmimy się piersią, był czas że poprostu odciągałam pokarm i podawałam w butelce. Ale chciałam go przestawić na mleko modyfikowane i teraz jak widzi butelkę w pobliżu to płaczę na jej widok. Próbowałam z Bebilon i Bebiko i za każdym razem jak próbuje inne mleko niż z piersi to wypluwa i zaczyna płakać.
Nie wiem już co robić.