Karmienie piersią a leki na nadciśnienie.

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Doroti
ndz 16. 01. 2022, 17:36
Awatar użytkownika
Karmienie piersią a leki na nadciśnienie.
Witam.
W ciąży lekarz prowadzący przepisał mi lek Dopegyt ze względu na skoki ciśnienia. 24 grudnia urodziłam. W szpitalu nadal przyjmowałam lek, po wypisie nie dostałam wytycznych co do kontynuacji, a ciśnienie nadal skacze. Ginekolog po konsultacji zalecił 3 x 1 tabletka i konsultację z internistą, internista stwierdził, iż lek ten może wpływać na dziecko.. Nie wiem teraz, czy mam przyjmować lek czy nie... Jakie jest Pani zdanie na ten temat? Wiem, że leku na nadciśnienie nie można odstawić z dnia na dzień, dlatego przyjmuje lek tak, jak zlecił ginekolog prowadzący, ale czy nie szkodzę tym mojemu maluszkowi??
Położna Aldona Korab
pn 17. 01. 2022, 21:32
Awatar użytkownika
Karmienie piersią a leki na nadciśnienie.
Witam,
Dopegyt jest lekiem zalecanym na nadciśnienie zarówno u kobiet w ciąży jak i po porodzie zawsze pod ścisłą kontrolą lekarza. Jeśli są skoki ciśnienia to lek powinien być kontynuowany. By rozwiać wszelkie wątpliwości co do stosowania leku proponuję zasięgnąć opinii lekarza prowadzącego. Pozdrawiam