Burczenie w brzuszku

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Maliszek2121
pt 19. 11. 2021, 11:39
Awatar użytkownika
Burczenie w brzuszku
Dziecku (7tygodni) burczy w brzuszku spina się nawet przy jedzeniu podkurcza nóżki Placze. Skupia się tak jakby do kupki czy purkniecia i robi to ale rzadko nie tak często jak wcześniej i to z wielkim wysiłkiem. Wieczorami jest gorzej pomaga tylko noszenie i nie wiem czy jest się czym martwić ?
Magdzia19
pn 22. 11. 2021, 20:16
Awatar użytkownika
Burczenie w brzuszku
Dziecku (7tygodni) burczy w brzuszku spina się nawet przy jedzeniu podkurcza nóżki Placze. Skupia się tak jakby do kupki czy purkniecia i robi to ale rzadko nie tak często jak wcześniej i to z wielkim wysiłkiem. Wieczorami jest gorzej pomaga tylko noszenie i nie wiem czy jest się czym martwić ?
hejo,no właśnie u nas jest to samo,też jestem ciekawa,czy takiemu maluszkowi się przelewa w brzuszku to normalne,a jak moja córcia zaczyna jeść butelkę to tak burczy,u nas też jest spinanie,ale my jak narazie kolki zazegnalismy po miesięcznym płaczu   masakra
Położna Aldona Korab
pn 22. 11. 2021, 20:58
Awatar użytkownika
Burczenie w brzuszku
Witam,
Z opisu wskazuje, że dziecku towarzyszą kolki, zaparcia. By pomóc maluszkowi masujemy brzuszek okrężnymi ruchami, ciepłe okłady na brzuszek rozluźniają mięśnie i pobudzają perystaltykę jelit. Jeśli dolegliwości nie ustępują można podać dziecku probiotyki. Karmiąc piersią proszę zadbać o zdrową, bezpieczną i dobrze zbilansowaną dietę. Pozdrawiam