Czy to kolka

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Maliszek2121
śr 17. 11. 2021, 21:01
Awatar użytkownika
Czy to kolka
Witam moje dziecko ma 6 tygodni cztery dni od prawie drugiego tygodnia pręży się płacze podkurcza nóżki Placze przy oddawaniu gazów jak chce zrobić kupkę wcześniej były lżejsze i znośne dawałam biogaje później Espumisan teraz sab simplex bo było gorzej i od soboty jest jeszcze gorzej . Zaczyna ssać pierś kilka minut i zaczyna płakać prężyć się podkurcza nóżki skupia się bardzo tak jakby chciała sobie purknac i nie może przy kupce też tak ma ale robi ja i to rzadka później wraca do piersi i je ale czasami zasypia . Czasami też po chwili noszenia na rękach przechodzi jej i zasypia i nie wiem czy to kolki czy skaza białkowa ?
Położna Aldona Korab
pn 22. 11. 2021, 20:10
Awatar użytkownika
Czy to kolka
Witam,
Niedojrzałość układu trawiennego niemowlęcia może powodować dolegliwości brzuszkowe , które są zazwyczaj uciążliwe i trudne. Dolegliwości, które występują u Pani dziecka wskazują na kolki. Przyczyną kolek może być zbyt duża ilość połykanego powietrza podczas ssania piersi, niepokój spowodowany motoryką jelit, jak i zarówno nietolerancja laktozy czy alergia na białko mleka krowiego. Preparaty, które Pani podaje same nic nie zdziałają, dużą rolę tu odgrywa również stan emocjonalny rodziców, gdyż maluszek wyczuwa niepokój i zdenerwowanie osób go otaczających, a szczególnie mamy, która przystawia do piersi. Pomocne bywają masaże i ciepłe okłady na brzuszek, przed każdym karmieniem układać dziecko na brzuszku nawet na od kilku do kilkunastu minut. Wszelkie preparaty podajemy maluszkowi po wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Pozdrawiam