Problem ze ssaniem smoczka

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Justyna272727
ndz 14. 11. 2021, 17:56
Awatar użytkownika
Problem ze ssaniem smoczka
Mój dwumiesięczny synek jest karmiony tylko piersią. Nie wiem jak nauczyć go ssania smoczka. Przy każdej próbie bardziej płacze i ma odruch wymiotny. Na siłę nie wkładam mu smoczka. W domu gdy płacze chce być przy piersi , zasypia przy piersi. Jest to dla mnie męczące trochę. U lekarzy gdy płacze w końcu weźmie smoczek i ssie. Stwierdziłam że może smoczek jest za duży kupiliśmy mniejszy ale też nie chce i wypluwa. Chciałabym go nauczyć ssania smoczka bo gdy płacze to pierś go uspokaja. Położne mówiły że ciężko nauczyć dziecko karmionego piersią ssać smoczek. W ciągu dnia też jest śpiący ale nie idzie spać tylko zaśnie przy piersi. W nocy śpi cała noc już. I to mnie cieszy. Bo tydzień już przesypia cała noc. Ale nie wiem jak nauczyć go smoczka.
Położna Aldona Korab
pn 15. 11. 2021, 22:11
Awatar użytkownika
Problem ze ssaniem smoczka
Witam,
Aby przyzwyczaić maluszka do smoczka należy zawsze podawać jeśli dziecko go chce, nigdy na siłę. Dobrze jest proponować smoczek co jakiś czas, ze spokojem i cierpliwie. Należy zwracać uwagę na reakcję maluszka, czy się nie krztusi podczas próby zassania smoczka. Wielkość i kształt smoczka należy dopasować do potrzeb i wieku dziecka. Są różne rodzaje smoczka, są silikonowe i kauczukowe, końcówki bardziej spłaszczone lub okrągłe. Najlepiej podawać maluszkowi smoczek w pozycji na boczku, powoli wsuwać do buzi by sam zassał, można chwilę przytrzymać by nie wypluł, ale nie za długo. Nic na siłę, jeśli będą niepowodzenia to najlepiej odczekać parę dni i ponowić kolejne próby. Pozdrawiam