Nisko ułożone dziecko

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Aleksandra123
czw 29. 07. 2021, 09:57
Awatar użytkownika
Nisko ułożone dziecko
Jestem w 18 tygodniu ciąży. Dziecko jest bardzo nisko ułożone, chwilami mam skórcze.. Lekarka stwierdziła, że z szyjką wszystko jest dobrze (jest długa). I kazała mi dużo odpoczywać. Czy jest zagrożenie poronieniem? Na co powinnam zwracać uwagę przy takim ułożeniu dziecka?   
Aleksandra123
czw 29. 07. 2021, 10:00
Awatar użytkownika
Nisko ułożone dziecko
Jestem w 18 tygodniu ciąży. Dziecko jest bardzo nisko ułożone, chwilami mam skórcze.. Pani Doktor stwierdziła, że z szyjką wszystko jest dobrze (jest długa). I kazała mi dużo odpoczywać. Czy jest zagrożenie poronieniem? Na co powinnam zwracać uwagę przy takim ułożeniu dziecka?   
Położna Aldona Korab
czw 05. 08. 2021, 21:49
Awatar użytkownika
Nisko ułożone dziecko
Witam,
Przede wszystkim powinna Pani prowadzić oszczędny tryb życia, czyli dużo leżeć, nie forsować się, unikać sytuacji stresujących. Starać się nie przebywać długo w jednej pozycji , czyli stanie lub siedzenie. Być pod stałą kontrolą lekarską, ściśle stosować się do zaleceń lekarskich, kontrolować stan szyjki macicy. W razie dolegliwości skurczowych przyjmować magnez, no-spę. Pozdrawiam