Rozdrażnione dziecko..

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Kkllv
czw 17. 06. 2021, 22:39
Awatar użytkownika
Rozdrażnione dziecko..
Witam, szukam porady tutaj zanim postanowię skontaktować się z lekarzem rodzinnym. Córka od 2 miesiąca życia przesypiają drzemki i noce. Ogółem dziecko anioł, zasypiała sama w łóżeczku, za 2 miesiace kończy 2 latka, i dosłownie przeżywamy piekło, ogółem postanowiłam podjąć pierwsza prace w swoim życiu, pracuje od 11 do 21, mąż siedzi z córka do wieczora i czekają na mnie by mała mogła mnie jeszcze zobaczyc i spedzic ze mna chwile czasu. bo on zazwyczaj kończy prace o 15, mała w tym czasie przebywa u mojej mamy. Kładziemy ja zazwyczaj o 22 spac, w dzień zawsze miała drzemkę o 12, najpóźniej chodziła spac o 13. Od dwoch dni nie chce mi zasnąć, kiedy mąż wraca mała troche sie uspakaja i tylko mu zasypia, gdy odkładam ja do łóżeczka płacze, dosłownie krzyczy i chce z niego wyjść.. nie chce już spac w dzień, jednak sen jest jej jeszcze potrzebny ponieważ jest zamulona i marudzi. Jakieś porady co może jej być? Pracuje prawie miesiąc a dopiero od dwoch dni takie coś się dzieje.
Kkllv
czw 17. 06. 2021, 22:41
Awatar użytkownika
Rozdrażnione dziecko..
Dodatkowo mała nie ma apetytu, zawsze chętnie jadła a teraz jest walka o to by coś zjadła..
Położna Aldona Korab
pn 21. 06. 2021, 22:48
Awatar użytkownika
Rozdrażnione dziecko..
Witam,
By stwierdzić czy dziecku coś dolega, czy powodem jest jakiś problem zdrowotny to powinien ocenić lekarz po zbadaniu dziecka.
Natomiast co do kwestii drzemek w ciągu dnia to u dziecka około drugiego roku życia następuje gwałtowna zmiana w nawykach związanych ze snem. Dzieci w tym wieku często przestają spać w dzień. Oczywiście jest to kwestia indywidualna zależna od każdego maluszka. Zaleca się by nie zmuszać dziecka do spania w ciągu dnia jeśli ten go nie potrzebuje, bo i tak to nie daje efektów, a jedynie dziecko i Pani się przy tym męczy. Należy jednak bacznie obserwować aktualne potrzeby dziecka i uzbroić się w cierpliwość. Pozdrawiam