Piesi podczas ciąży

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Kamm0104
ndz 17. 01. 2021, 11:18
Awatar użytkownika
Piesi podczas ciąży
Dzień dobry, mam problem z piersiami jestem aktualnie w 16tc i są bardzo obrzmiałe i bolesne, cały czas rosną!!! Wiem, że w ciąży to normalne ale dziś zauważyłam jakby sutek "odrywał" mi się od reszty piersi, czy to normalne i ewentualnie jak sobie z tym poradzić zanim będę miała możliwość skonsultować się z lekarzem? Z góry dziękuję za odpowiedź
Położna Aldona Korab
pn 18. 01. 2021, 21:50
Awatar użytkownika
Piesi podczas ciąży
Witam,
Obrzmiałe, bolesne i powiększające się piersi to normalne zjawisko w ciąży. Piersi są wrażliwe, brodawki powiększają się, ciemnieją i są bardziej tkliwe. Bardzo ważny jest dobór odpowiedniego biustonosza. Powinien być dobrze dobrany rozmiar, miękki, bez usztywnień, bez fiszbin oraz bez dodatkowych szwów na wysokości brodawek, by dodatkowo ich nie podrażniać . Być może brodawki są zbytnio podrażnione i dlatego ma Pani takie odczucia. Wizyta u lekarza na pewno rozwieje wszelkie wątpliwości. Pozdrawiam