przeterminowany produkt

W jaki sposób rozszerzać dietę niemowlęcia?  Ile wody powinno pić dziecko? Co podawać, gdy malucha męczą zaparcia?  Na te i inne pytania chętnie odpowiedzą wam ekspert z poradni JeszFresh dietetyk online oraz doradca ds. żywienia HiPP.

Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna

Dietetyk Izabela Wójcik

Zadawanie pytań ekspertom  lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

AleksandraDC
śr 16. 09. 2020, 11:02
Awatar użytkownika
przeterminowany produkt
NIestety nie zwróciłam uwagi na datę i podałam dziecku nie całą tubke hipp bio mus jogurtowy z owocami. Termin był do 1.07.2020. (już w sklepie musiał być po terminie bo kupiłam go w sierpniu ;/).
Czy jeżeli nie będzie żadnych objawów to mogę być spokojna?
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
śr 23. 09. 2020, 07:15
Awatar użytkownika
przeterminowany produkt
Dzień dobry,
U małych dzieci należy zwracać uwagę na to czy produkt nie jest zepsuty i po terminie. Jeśli zdarzyła się taka sytuacja, a dziecko nie miało problemów z pracą przewodu pokarmowego, to nie ma powodów do obaw.
Natomiast na przyszłość zawsze warto sprawdzać nie tylko datę przydatności do spożycia, ale również to czy opakowanie nie jest uszkodzone. Produkty świeże (warzywa i owoce), na których widać choćby malutką pleść należy bezwględnie wyrzucić i nie podawać ani dziecku, ani samemu ich nie jeść.
Pozdrawiam.