Cmokanie

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

MamaAli02
pt 17. 07. 2020, 07:49
Awatar użytkownika
Cmokanie
Witam, mam taki problem. Moja córka od około miesiąca dziwnie je, nawet gdy jest głodna to co chwilę przerywa jedzenie odrywając się od piersi z zassaniem a potem cmoknięciem. Czy to jakiś rodzaj zabawy? Bo całym dniu jest to dosyć bolesne plus bardzo rozprasza ją to podczas jedzenia, mam wrażenie że się nie najada, przez co musi jeść częściej.

Dziecko ma 3 miesiące

Z góry dziękuję za pomoc.
Położna Aldona Korab
śr 22. 07. 2020, 00:22
Awatar użytkownika
Cmokanie
Dzień dobry,

Podczas ssania piersi kiedy maluszek cmoka, odrywa się od piersi to może to być przyczyną zła technika przystawiania do piersi, zbyt szybki wypływ mleczka z piersi lub wręcz przeciwnie słaby wypływ pokarmu z piersi . Przyczyną cmokania bywa też małożuchwie - cofnięta dolna żuchwa , taka mała bródka.

Proszę spróbować innej pozycji np. spod pachy, co pomaga dokładnie opróżnić pierś oraz inaczej ustawia buzię dziecka. Polecana też jest pozycja kiedy dziecko leży na brzuszku na mamie, w tej pozycji maluszek musi dobrze chwycić pierś i wtedy efektywnie ssie. Kiedy zaczyna cmokać to najlepiej wyjąc pierś i sprowokować maluszka do szerokiego otwierania buzi, dolna i górna warga wywinięta do zewnątrz. Zbyt szybki wypływ mleczka, kiedy dziecko nie nadąża z połykaniem też może być powodem odrywania się od piersi i dalej cmokanie. Skok rozwojowy czy kryzys laktacyjny kiedy dziecko ma większe zapotrzebowanie na pokarm. W takiej sytuacji też dobrze skorzystać z poradni laktacyjnej. Pozdrawiam