Przejście z mleka Hipp Comfort na Hipp Combiotik

Na Twoje pytania związane z mlekiem modyfikowanym  odpowiadają:
Ekspert HiPP Iza
Ekspert HiPP Basia

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe po zalogowaniu w Klubie. Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

MamaOliwii20
pn 20. 07. 2020, 23:22
Awatar użytkownika
Przejście z mleka Hipp Comfort na Hipp Combiotik
Dzień dobry,



Moje dziecko ma 5 miesięcy. Od dwóch miesięcy jest na mleku COMFORT (były problemy brzuszkowe), teraz lekarz, kazała nam przejść na zwykłe COMBIOTIK. W związku z tym, że pojawiła się nowa receptura, postanowiłam zakupić COMBIOTIK. Chciałam podać, to mleczko jako jedną butelkę dziennie, żeby się przyzwyczaiła, ale nie połyka tego nowego mleka, tylko wypluwa, strasznie się krzywi i nie da się jej namówić. Czy jest jakaś inna metoda by podać nowe mleko dziecku? Np. mieszanie miarek starego i nowego mleka? Jeśli tak to w jakiej proporcji.



Będę wdzięczna za odpowiedź.



Pozdrawiam,



MamaOliwii
Doradca ds. Żywienia Izabela Wójcik
wt 21. 07. 2020, 13:26
Awatar użytkownika
Przejście z mleka Hipp Comfort na Hipp Combiotik
Dzień dobry, zdarza się ( i to wcale nie rzadko), że niemowlę bardzo przyzwyczaja się do specyficznego smaku mleka HiPP Comfort i nie chce żadnego innego. Dlatego przy zmianie mleka potrzebna jest cierpliwość. My radzimy przechodzenie z jednego mleka na inne -metodą "butelka po butelce", tak jak Pani to zaczynała wprowadzać. Jeżeli jednak dziecko będzie konsekwentnie odmawiało nowego mleka, proszę skonsultować z lekarzem podawanie dwóch rodzajów mleka w jednej butelce i z nim tez omówić szczegóły takiego sposobu zamiany mleka. Pozdrawiam