Wyniki cytomegalia

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

kala250195
pt 10. 07. 2020, 16:48
Awatar użytkownika
Wyniki cytomegalia
Witam, pisze w sprawie wyniku cmv

Moj wynik

IgG - 282,000 IU/ml

Awidnosc IgG- 54,70%

IgM- 0,132 COI



Awidnosc od 55% duza

Z mojego wyniku wynika ze jestem w szarej strefie

Proszę o poradę w sprawie awidnosci czy możliwe jest ze jednak się zaraziłam w trakcie ciąży czy wynik jest fałszywy ? Obecnie 22 tydzień na badaniu polowkowym wszystko dobrze wyszło
Położna Aldona Korab
pn 20. 07. 2020, 20:01
Awatar użytkownika
Wyniki cytomegalia
Dzień dobry,

Rozwojowi dziecka zagraża jedynie świeża i aktywna infekcja u kobiety w czasie ciąży, natomiast przebyta i nieaktywna infekcja nie zagraża dziecku. Obecność przeciwciał IgG świadczy o odległym przebytym zakażeniu CMV. Badanie awidności przeciwciał klasy IgG pozwala potwierdzić lub wykluczyć infekcję w ciagu ostatnich 3 miesięcy. Wysoka awidność IgG oznacza infekcję „ starszą” niż 3 miesiące, graniczna awidność – wynik niejednoznaczny, natomiast niska awidność infekcja „młodsza” niż 3 miesiące. Wysoka awidność przeciwciał w klasie IgG oznacza, że wirusem cytomegalii doszło na tyle dawno , ze nie zagraża ona rozwojowi dziecka. Więc nie ma powodów do obaw. Pozdrawiam