Jajko

W jaki sposób rozszerzać dietę niemowlęcia?  Ile wody powinno pić dziecko? Co podawać, gdy malucha męczą zaparcia?  Na te i inne pytania chętnie odpowiedzą wam ekspert z poradni JeszFresh dietetyk online oraz doradca ds. żywienia HiPP.

Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna

Dietetyk Izabela Wójcik

Zadawanie pytań ekspertom  lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

IzabelaBrzezinska1
śr 08. 07. 2020, 18:21
Awatar użytkownika
Jajko
Dzien dobry. Moja coreczka skonczyla 8 miesiac zycia. Chce wprowadzic jajko do diety tyle ze nie mam pojecia w jaki sposob. Szukajac na forach jest wiele sprzecznych informacji. Prosze o pomoc.
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
czw 09. 07. 2020, 12:03
Awatar użytkownika
Jajko
Dzień dobry, jajko można wprowadzać w całości tzn. jednocześnie żółtko i białko (nie oddzielnie, tak jak zalecano kiedyś). Oczywiście na początku należy podać niewielką ilość jajka np. 1/4 ugotowanego na twardo jajka do zupki i np. w formie zmiksowanej.

Pozdrawiam serdecznie.
Martaa_123
wt 14. 07. 2020, 08:52
Awatar użytkownika
Jajko
Dzień dobry, mam pytanie, ile razy w tygodniu i jakie max ilości jajka można podawać 9-miesiecznemu dziecku? Jak to potem kształtuje się w kolejnych miesiącach życia?
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
pt 17. 07. 2020, 08:22
Awatar użytkownika
Jajko
Dzień dobry,

Nie ma restrykcyjnych zaleceń dotyczących tego ile jaj w tygodniu podawać dzieciom do 12 miesiąca życia. Warto pamiętać, że jajka są produktem białkowym pochodzenia zwierzęcego i w dniach, kiedy je podajemy już nie ma potrzeby podawać mięsa ani ryb. Biorąc pod uwagę, że ryby można podawać 1-2 razy w tygodniu, mięsko nie częściej niż 4 razy, to jajka mogą być pozostałe dni. Bezpieczna ilość jaj w diecie u zdrowych osób to około 7 (wg obecnych danych naukowych). Jednak dla tak małych dzieci, które dodatkowo jedzą mięso i ryby może być to za dużo. Bezpieczną ilością mogą być około 3 jajka w tygodniu.

Pozdrawiam.