Maksymalny wiek karmienia piersią

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Ameliaxx
śr 08. 07. 2020, 22:04
Awatar użytkownika
Maksymalny wiek karmienia piersią
Pisałam kilka dni temu z chłopakiem z Pakistanu i on po kilku godzinach znajomości rozważał nasza wspólną przyszłość, czyli oczywiscie ślub i dzieci. Gdy napisał, że mam karmić dziecko moim pokarmem do momentu kiedy skończy 10 lat to myślałam że popełnił jakoś błąd ze względu na rozmowę po angielsku. Ale po moim pytaniu on powiedział że w jego kraju tak długie karmienie jest naturalne i on sam pił mleko matki do 6 roku życia, a jego siostra do 10 roku życia. Bardzo mnie to zdziwiło bo moja mama karmiła mnie przez 6-7 miesięcy. I stąd moje pytanie, czy jest w ogóle możliwe karmienie dziecka do 10 roku życia? Mogę przysiac że mojej mamie tak długo mleko z piersi nie leciało.
Położna Aldona Korab
śr 15. 07. 2020, 00:13
Awatar użytkownika
Maksymalny wiek karmienia piersią
Witam,

Według Światowej Organizacji Zdrowia zaleca się wyłączne karmienie piersią do 6 miesiąca życia, prawidłowemu rozwojowi dziecka sprzyja kontynuowanie karmienia piersią do 2 roku życia i dłużej. Nie ma natomiast górnej granicy wieku, do kiedy należy karmić piersią. Decyzja o zaprzestaniu karmienia piersią należy do matki i dziecka. Pozdrawiam
Kamizi94
czw 16. 07. 2020, 20:04
Awatar użytkownika
Maksymalny wiek karmienia piersią
Dopóki piersi są w użyciu, czy to przez dziecko, czy odciąganie, to pokarm się produkuje, nie ma jakiejś magicznej granicy po której mleko zanika. Produkcja staje wtedy kiedy nie ma zapotrzebowania na nią.