Rzucanie się/narzekanie dziecka przy karmieniu

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Wenalex
czw 02. 07. 2020, 20:40
Awatar użytkownika
Rzucanie się/narzekanie dziecka przy karmieniu
Dzień dobry, mam od jakiegoś czasu problem z moim bobasem. Maluch ma teraz 8 tygodni.

Sprawa wygląda tak, ze podczas jedzenia zdarza mu się rzucać, narzekać, ciągnąć pierś i kręcić głową, kopać nóżkami, krzyczeć (ale nigdy nie płakać). Ogólnie czasem denerwuje się az tak, że nagle zwraca dużo pokarmu. Dzieje się tak najczęściej w godzinach 17-21 (ma też problem z zaśnięciem). Nie wiem co więcej może mu być, bo wykluczono:

Plesniawki

Odbija ladnie (nawet bezpośrednio przy piersi)

Pozycja wydaje mi sie wygodna dla niego

Nie jest to refluks

Nie jest mu gorąco

Pozycja glowki poprawna

Dieta z mojej strony ok

Pokarm jest i nie jest go ani za dużo ani za mało

Pokój jest wyciszony

Brak czegoś co by go dekoncentrowało

Brzuszek nie boli

Kolki nie mial nigdy



Ogolnie wszystko to co podaje się w listach co może być przyczyną takiego zachowania nas nie dotyczy. Jedyny pomysł mój to on wtedy ma problem z zaśnięciem i potrafi nie spać czasem aż 4/5h mimo, ze jest wykonczony. Nic nie pomaga i mam wrażenie, ze to i karmienie są ze sobą powiązane.



Konsultowałam to z lekarka, mówi, żeby to przebolec, bo tak ma i tyle, ale pytam, bo może trafię tu na cos nowego, co mogłoby pomóc.
Położna Aldona Korab
wt 14. 07. 2020, 23:28
Awatar użytkownika
Rzucanie się/narzekanie dziecka przy karmieniu
Witam

Niespokojne zachowanie maluszka przy piersi może mieć różne podłoże. Przyczyną może być skok rozwojowy, który trzeba po prostu przeczekać, który minie wraz z dojrzałością niemowlęcia.

Niepokój u dziecka może być również spowodowany niedojrzałością układu trawiennego, można podawać dziecku probiotyki w kropelkach, często układać na brzuszku, co pomoże dziecku rozluźnić się. Można tez wykonywać masaż Shantala, który oddziaływuje na układ nerwowy , rozluźnia i wycisza dziecko, działa uspokajająco oraz zwiększa poczucie bezpieczeństwa u dziecka.

Można również zasięgnąć porady doradcy laktacyjnego, dobrze żeby specjalista zobaczył niemowlę, ocenił wędzidełko, napięcie mięśniowe twarzy. Zbyt szybki wypływ mleczka z piersi bywa przyczyną nerwowego zachowania niemowląt. Dziecko nie nadąża z połykaniem pokarmu , odrywa się od piersi.

Pozdrawiam