Rozszerzenie diety.

W jaki sposób rozszerzać dietę niemowlęcia?  Ile wody powinno pić dziecko? Co podawać, gdy malucha męczą zaparcia?  Na te i inne pytania chętnie odpowiedzą wam ekspert z poradni JeszFresh dietetyk online oraz doradca ds. żywienia HiPP.

Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna

Dietetyk Izabela Wójcik

Zadawanie pytań ekspertom  lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Medit
czw 25. 06. 2020, 12:23
Awatar użytkownika
Rozszerzenie diety.
Witam, mój syn ma 22 tygodnie, nadal karmimy się wyłącznie piersią. Czy już powinna rozszerzać dietę? Czy np za 3 tygodnie będzie już za późno? Bo planuje właśnie ok 25 tygodnia ponieważ będę miała wtedy swoje warzywa i owoce, będą nie pryskane i na takich by mi zależało aby były pierwsze wprowadzane. Co Pani o tym sądzi? Czy aby nie za późno, prędka że już powinnam dawać, zaczyna mi mieszać w głowie.
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
pn 29. 06. 2020, 12:09
Awatar użytkownika
Rozszerzenie diety.
Dzień dobry Pani,

Rozszerzanie diety dziecka należy zacząć między 17 a 26 tygodniem życia, z naciskiem, że lepiej jest karmić wyłącznie piersią przez pierwsze 6 miesięcy. Oznacza to, że jak dziecko zaczyna 25 tydzień, to jest idealny moment na wprowadzanie pierwszych smaków w postaci warzyw, potem owoców i kaszek.

Pozdrawiam serdecznie.