32tc wypychanie dzieciątka

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

PippiPaula
sob 13. 06. 2020, 21:46
Awatar użytkownika
32tc wypychanie dzieciątka
Moje dziecko w brzuszku ma już mniej miejsc . Tydzień temu miałam badania prenatalne i lekarz powiedział że jest ułożone już główka do dołu .ruchy czułam bardzo intensywne .

Teraz też czuje ale już mniej w ciągu dnia , wieczorami czuć bardziej. I to nie kopnięcia a takie wypychanie brzucha albo tylko z lewej strony że aż boli , albo cały środek mojego brzucha wypycha , że napina się i robi twardy centralnie tam gdzie pępek . Robi się taka ,, kula,, i zaraz przestaje lub długo się utrzymuje.

Czy to normalnie . ? Mój lekarz dopiero za.10dni . Więc wczesnije się nie dowiem dlatego piszę tutaj .



Czasami czuję taki dziwny ból na dole , jakby cały ciężar właśnie ciążył na sam dół . Że jak chodzę muszę trzymać sobie brzuch . Zdarza się to parę razy potem znowu przechodzi . Dodam że mam 4latka w domu który bardzo jest żywiołowy i ciężko przy nim odpocząć i poleżeć. .
Położna Aldona Korab
śr 17. 06. 2020, 23:13
Awatar użytkownika
32tc wypychanie dzieciątka
Dzień dobry,

Objawy, które Pani opisuje są typowe dla III trymestru ciąży. Dziecko w tym czasie intensywnie przybiera na wadze , miejsca w brzuszku jest coraz mniej , a maluszek jest nadal aktywny wobec tego ruchy dziecka, kopnięcia, mogą być czasem nieprzyjemne, a nawet bolesne. Proszę jak najwięcej odpoczywać, nie forsować się, unikać dźwigania. Pozdrawiam
PippiPaula
pn 22. 06. 2020, 13:30
Awatar użytkownika
32tc wypychanie dzieciątka
Mamy położenie miednicowe 33tc .

A w 31 mały już miła główkę na dole na badaniach prenatalnych. Teraz znowu się obrócił.

Czytam na internecie że to może być coś z główka dziecka co występuje w zespole Downa. Trochę się martwię. Ponieważ w drugim trymestrze wyszło nam bright spot na serduszku ale po wykonaniu echa serca już tego nie było i lekarz powiedział że często jest tak że to się wchłania a pomiary dzieciątka są dobre. . Teraz w trzecim trymestrze na badaniach też wyszly pomiary prawidłowe i lekarz nic nie mówił o główce dziecka. W opisie pisze rozwój prawidłowy i prawidłowy rozwój czaszki . Nic więcej.

Dlatego teraz jak się znowu obrócił miednicowo trochę się przejmuje. A lekarz nic na tem temat nie mówił . Daje dwa tygodnie jeszcze czasu na obrót . Co jeśli się nie obróci i będzie CC . Czy możliwa jest jakaś wada?
iwi
pn 22. 06. 2020, 16:18
Awatar użytkownika
32tc wypychanie dzieciątka
Jeśli podczas badań prenatalnych nie wyszła wam żadna wada to jest ok. Poza tym sama piszesz, ze lekarz napisał, ze rozwój jest prawidłowy. Nie przejmuj się. Będzie dobrze. Ja też przy pierwszym dziecku tak panikowałam i niepotrzebnie się stresowałam. Mi też obrócił mi się starszy dopiero 12 dni przed porodem. Pozdrawiam cieplutko (mama dwójki dzieci) :)
Położna Aldona Korab
pn 22. 06. 2020, 23:05
Awatar użytkownika
32tc wypychanie dzieciątka
Dzień dobry,

Ułożenie pośladkowe dziecka nie świadczy o wystąpieniu wady genetycznej. Na tym etapie ciąży jest jeszcze dużo miejsca w brzuszku i wielkość dziecka pozwala na zmianę ułożenia. Jeśli badania USG wykazują prawidłowe pomiary dzieciątka to nie ma powodu do niepokoju. Nie powinna Pani niepotrzebnie się zamartwiać, spokój i jak najmniej stresu jest bardzo ważne dla każdej przyszłej mamy. A jeśli do końca ciąży dziecko się nie obróci i ciąża będzie zakończona cięciem cesarskim to również nie powód do zmartwienia. Pozdrawiam