Mleko z piersi

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Ewka19823
pn 15. 06. 2020, 10:37
Awatar użytkownika
Mleko z piersi
Witam moja córka za tydzień kończy 10 miesięcy nadal karmie ja piersią. Czy to możliwe że moje mleko nie jest już tak wartościowe jak kiedyś?corka w nocy budzi się 3 razy na cycka. Niewiem czy jest głodna czy to taki nawyk już jej został. Czy to możliwe żeby już nie zaspakajała się moim mlekiem. Niewiem czy powinnam przejść na modyfikowane.
Apaulina
pn 15. 06. 2020, 11:53
Awatar użytkownika
Mleko z piersi
U nas nic nie pomogło przejście na mleko modyfikowane   tylko miałam dodatkowa robotę bo trzeba było je uszykować   ale spróbować można  
Położna Aldona Korab
pn 22. 06. 2020, 19:31
Awatar użytkownika
Mleko z piersi
Mleko z piersi

Witam moja córka za tydzień kończy 10 miesięcy nadal karmie ja piersią. Czy to możliwe że moje mleko nie jest już tak wartościowe jak kiedyś?corka w nocy budzi się 3 razy na cycka. Niewiem czy jest głodna czy to taki nawyk już jej został. Czy to możliwe żeby już nie zaspakajała się moim mlekiem. Niewiem czy powinnam przejść na modyfikowane.





Dzień dobry,

Pokarm mamy jest najlepiej zbilansowanym i dobranym pokarmem do potrzeb rosnącego niemowlęcia. Wraz z wiekiem dziecka pokarm kobiecy dostosowuje się , ma inny skład niż mleko małego niemowlaczka. Wobec tego nie powinna Pani mieć żadnych wątpliwości, że pokarm nie jest pełnowartościowy. Zachowanie maluszka, które Pani opisuje może być spowodowane skokiem rozwojowym dziecka, kiedy to może zwiększyć się zapotrzebowanie na pokarm, dziecko może być niespokojne, mogą ulec zmianie pory i czas karmienia. Należy wtedy dać sobie i dziecku czas, nie rezygnować z karmienia piersią, jest to sytuacja przejściowa, która mija. Pozdrawiam