Miesiączka po odstawieniu dziecka od piersi

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Lala33
ndz 07. 06. 2020, 21:36
Awatar użytkownika
Miesiączka po odstawieniu dziecka od piersi
Witam

Proszę o informację kiedy mogę spodziewać się miesiączki po odstawieniu dziecka od piersi. Karmiłam dziecko dość długo bo ponad 11 miesięcy. Nie karmię prawie 3 tygodnie. W tym czasie raz odciągnełam mleko. Po jakim czasie ewentualnego braku pojawienia się miesiączki powinnam się skonsultować z lekarzem? Z góry dziękuję za informację i pomoc. Pozdrawiam.
Położna Aldona Korab
śr 17. 06. 2020, 22:30
Awatar użytkownika
Miesiączka po odstawieniu dziecka od piersi
Witam,

Po odstawieniu dziecka od piersi miesiączka zazwyczaj pojawia się po ok. 4-6 tygodniach. Kiedy mama przestaje karmić piersią, zmniejsza się poziom prolaktyny, funkcja jajników powraca do normy i po kilku tygodniach pojawia się miesiączka. Natomiast gdy po upływie 8 tygodni od całkowitego odstawienia dziecka od piersi miesiączka nie pojawi się to jest to sygnał niepokojący i należy udać się do lekarza ginekologa. Pozdrawiam