Niejedzenie / placz zostawianie z kimś innym

W jaki sposób rozszerzać dietę niemowlęcia?  Ile wody powinno pić dziecko? Co podawać, gdy malucha męczą zaparcia?  Na te i inne pytania chętnie odpowiedzą wam ekspert z poradni JeszFresh dietetyk online oraz doradca ds. żywienia HiPP.

Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna

Dietetyk Izabela Wójcik

Zadawanie pytań ekspertom  lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Sandra139
pn 15. 06. 2020, 22:54
Awatar użytkownika
Niejedzenie / placz zostawianie z kimś innym
Witam.

Mam problem z Moją Córką właśnie skończyła pół roczku. Była karmiona piersią przez 3miesiace, i od 4 miesiąca Próbowałam jej dawać jakieś nudy, owoce zblendowane i nic. Teraz ma pół roku i oprócz Mleka modyfikowanego nie chce nic. Ani herbatki już słodzę jej aby wypila, lekarstw nie przyjmuje nie daje sobie wlac syropy że strzykawki, jedynie co bierze do buzi to chrupki, albo wafelka jakiegoś. Ale niestety nic poza tym. Dodam że ma dwa ząbki na dole. I strasznie pcha paluszki do buzi czy to przez ząbki może taka być??



I drugi problem z córką. Ze ona z nikim innym nie chce zostawać. Tylko i wyłącznie ze mną. Ani z mężem ani z teściowa czy nawet moja mama. Mimo że widzi je codziennie.. Jak nie ma mnie w pobliżu to jest jeden wielki płacz. Kiedy dają mi do rąk mała od razu cicho jest.. Co zrobić żeby jakoś tego uniknąć.. Nie jest to moje pierwsze dziecko ale pierwsze z takim problemem. :( brakuje mi sił żeby patrzeć jak ona się męczy u kogoś innego :/
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
śr 17. 06. 2020, 10:18
Awatar użytkownika
Niejedzenie / placz zostawianie z kimś innym
Dzień dobry,

Jeśli chodzi o jedzenie, to proszę podchodzić do tematu spokojnie. 6 miesiąc życia to dobry czas na wprowadzanie posiłków (posiłki można zacząć wprowadzać dzieciom po 17 tygodniu życia), ale nie należy od razu zastępować nimi posiłku mlecznego. Na początku podajemy warzywa (dzięki temu dziecko w przyszłości będzie chętniej je jadło) - to, że nie ma ząbków to nic - dziąsła są twarde i mocno i poradzą sobie np. z ugotowanym ziemniaczkiem czy brokułem. Warto dzieciom podawać takie produkty do rączki wówczas chętniej jedzą - mogą samodzielnie złapać, pogryźć, wypluć, podotykać - to jest doskonała nauka nowych smaków. Dziecko powinno jednak już siedzieć stabilnie z oparciem - jeśli jeszcze się przewraca i obawiać się Pani tak podawać jedzenia należy podawać łyżeczką do buzi, w formie papki. Posiłki nowe podajemy kiedy dziecko nie jest zmęczone, nie jest bardzo głodne ani najedzone.

Kiedy dziecko pije mleko nie ma takiej konieczności, aby podawać herbatki czy wodę. Proszę nie słodzić dziecku napojów, najlepiej podawać wodę - najpierw będzie się nią bawić, a jak się zachce pić, to z pewnością się napije.

Spokój i konsekwencja to są zasady jakich należy się trzymać we wprowadzaniu posiłków do diety i wychowywaniu dziecka :)

Jeśli chodzi o drugie problem - to nie uważam, że jest to problem - dziecko ma z Panią bardzo silną więź i warto ją podtrzymywać, tak czuje się bezpiecznie. Natomiast oczywiście rozumiem, że gdzieś czasem trzeba wyjść samemu i zostawić z innymi dziecko. Często bywa tak, że dziecko tylko w momencie rozstania zachowuje się niespokojnie, a potem już się uspokaja. Jednak nie jest to moja dziedzina i trudno jest mi Pani doradzić.

Pozdrawiam serdecznie.