Pomiary dziecka w 30tc

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

PippiPaula
śr 27. 05. 2020, 10:14
Awatar użytkownika
Pomiary dziecka w 30tc
Wczoraj miałam wizytę u lekarza. Przy USG wyszło że maluszek jest w położeniu miednicowym . Wagę ma prawidłową 1350g,

FHR 152/min



Później dostałam taka karteczkę z USG. Gdzie pisze

Fetal biometry

BPD 7,86

HC 29.34

AC 23.24

FL 5.67

Później napisane.

Ratio:

FL/AC 24.41%

FL/BPD 72.16%

FL/HC 19.34

HC/AC 1.26



Lekarz nic nie mówił żeby pomiary były źle. Kazał czekać aż dziecko się obróci . Następna wizytę mam za 3tyg.

Żeby sprawdzić.



Martwi mnie trochę położenie dziecka , wcześniej po 20tc wyszedł nam bright spot w serduszku który po miesiącu znikł i na echo serca już go nie było widać. .

I też zastanawia mnie fakt że nie pojawiła się kreska na brzuchu . W pierwszej ciąży wszytsko było inaczej. Wiem że każda ciąża jest inna. Ale czy to co teraz wyszło nie wskazuje na jakieś wady dziecka lub zespół Downa. Mój lekarz twierdzi że na USG nic nie widać żeby coś takiego było. Prenatalne badania też wyszly dobrze , nie licząc wykrycia tej białej plamki na sercu. Za tydzień mam ostatnie badania prenatalne.



Jeszcze tam porozmawiam z lekarzem. Ale chciałam też usłyszeć opinie tutaj na forum.
Położna Aldona Korab
czw 04. 06. 2020, 22:35
Awatar użytkownika
Pomiary dziecka w 30tc
Dzień dobry,

Położenia miednicowe dziecka nie powinno być powodem do zmartwienia, maluszek ma jeszcze czas na przekręcenie się główką do dołu. Zdarza się, że ok. 32-35 tygodnia ciąży dziecko ulega obrotowi, wobec tego nie ma co martwić się na zapas.

Czarna kresa czyli Linea Negra - czy jest bardziej widoczna lub nie -to zależy od ilości progesteronu w organizmie, który odpowiada za wydzielania melaniny w skórze. Nie jest to regułą, że czarne kresa występuje u każdej ciężarnej i w każdej ciąży. Nie ma powodu do obaw, że jest brak Line Negra u Pani na brzuszku w tej ciąży.

Natomiast badania prenatalne, badania USG, poszczególne pomiary dziecka w łonie mamy pozwalają stwierdzić czy z rozwijającym się dzieckiem jest wszystko w porządku, pozwalają rozpoznać wady wrodzone dziecka. Jeśli badania wykonywane do tej pory nie wskazywały żadnych niepokojących objawów, to również nie powinna Pani zamartwiać się i stresować nie potrzebnie. Na najbliższej wizycie lekarz Pani wszystko wyjaśni i nas pewno uspokoi. Pozdrawiam