Biegunka 28tc

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

PippiPaula
śr 20. 05. 2020, 04:56
Awatar użytkownika
Biegunka 28tc
Od paru dni dziennie rano jak tylko otworze oczy muszę to toalety . Mam biegunkę. Zdarza się to może już o tygodnia lub dwóch i to tylko 1raz zaraz po przebudzeniu. A w ciągu dni nic , wszytsko jest w porządku. Biegunka rano jest nie zależnie od tego co zjem wieczorem. Nawet jeśli ostatni posiłek mam o 20 lekko strawny .

Zastanawia mnie ten fakt , czy organizm się oczyszcza?

Dodam że na początku ciąży , nawet zanim się dowiedziałam że jestem w ciąży też miałam takie sytuacje paro dyniowe. Później przeszło. I teraz znowu się pojawiło. Jestem w 28/29tc .

Za tydzień mam wizytę u lekarza niestety szybciej się nie da . Dlatego piszę z tym zapytaniem tutaj.
Położna Aldona Korab
pn 25. 05. 2020, 21:12
Awatar użytkownika
Biegunka 28tc
Dzień dobry,

O biegunce mówimy, kiedy w ciągu doby liczba wypróżnień przekracza trzy stolce o konsystencji płynnej lub półpłynnej. Myślę, że w Pani przypadku nie mówimy jeszcze o biegunce. Natomiast przyczyną tych codziennych porannych wypróżnień być może jest odpowiedź organizmu na zachodzące zmiany hormonalne u kobiety w ciąży, powiększająca się macica, rosnące i rozwijające się dziecko. Jeśli tym częstym wypróżnieniom nie towarzyszą silne bóle brzucha, wymioty lub podwyższona temperatura to nie ma powodu do niepokoju. Jednak zalecałabym zgłosić te dolegliwości swojemu lekarzowi na najbliższej wizycie. Pozdrawiam