szyjka macicy

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

justyna02092020
sob 02. 05. 2020, 21:44
Awatar użytkownika
szyjka macicy
Witam,



Jestem w 22 tyg. ciąży i jest to moja pierwsza ciąża. Jestem po USG połówkowym gdzie lekarz stwierdził skróconą szyjke macicy, która wynosi 30mm. Kazał skonsultowac to w miare szybko z lekarzem prowadzącym. Wizyte u swojego lekarza mam dopiero za 2 tyg. Czy faktycznie ten wymiar jest juz powodem do niepokoju ? Czy mam pilnie kontaktowac się z jakims lekarzem ( dodam ze moj prowadzący jest obecnie na jakimś wolnym/urlopie, wiec nie chciałabym zabardzo zawracać mu głowy jeśli nie wygląda to jeszcze źle.) ??



dziękuję
Położna Aldona Korab
wt 05. 05. 2020, 23:01
Awatar użytkownika
szyjka macicy
Dzień dobry,

Jeśli kanał szyjki jest zamknięty a długość szyjki macicy jest powyżej 25mm, to ryzyko przedwczesnego porodu jest niskie. Szyjka macicy zwykle mierzy ok. od 3-5 cm. Proszę pamiętać o oszczędnym trybie życia, unikać sytuacji stresujących i w miarę możliwości szybko skonsultować wynik badania USG z lekarzem by rozwiać wszelkie wątpliwości co do sytuacji położniczej Pani ciąży. Pozdrawiam