Karmienie piersią - Tabletki antykoncepcyjne a ciąża?

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Sandra139
pt 10. 04. 2020, 21:54
Awatar użytkownika
Karmienie piersią - Tabletki antykoncepcyjne a ciąża?
Witam mam takie nietypowe pytanie.

Ponieważ urodziłam Córeczke. Przez 3miesiace karmilam piersią i brałam tabletki antykoncepcyjne " cerazette". Teraz jest już miesiąc kiedy nie karmie piersią, nadal przyjmuje te same tabletki antykoncepcyjne. I współżycie dodam że jest często (bez zabezpieczenia)



Dodam również że Zauwaylam przez te 3miesiace co karmiłam to miałam miesiączkę jak zaczynałam nowa blaszkę tabletek. Akurat wychodziło końcówka starego miesiąca a początek nowego.

Czy teraz jeżeli przestałam karmić piersią a przyjmuje leki to ta Miesiączka będzie zgodna co 28dni? Czy jednak jej ciągły brak teraz oznacza że znowu jestem w ciąży? Robiłam test na początku miesiąca co dał wynik negatywny.

Ostsrnia Miesiączka była mniej więcej koniec lutego - początek Marca.

Proszę o doradzenie tego wszystkiego. Bo nie wyobrażam sobie 3Dziecka. Jeszcze takiej małej przerwy.

Już mam 2 córki i starczy definitywnie.
Położna Aldona Korab
czw 16. 04. 2020, 22:28
Awatar użytkownika
Karmienie piersią - Tabletki antykoncepcyjne a ciąża?
Witam,

Hormon progestagen wchodzący w składzie tabletek, które Pani przyjmuje, hamuje owulację i zagęszcza śluz znajdujący się w szyjce macicy co utrudnia możliwość zapłodnienia. Trzeba też pamiętać, aby przyjmować te tabletki zawsze o jednakowej porze, gdyż opóźnienie dłuższe niż trzy godziny może pogorszyć skuteczność tych tabletek. Mimo, że Cerazette jest zalecaną antykoncepcją dla mam karmiących piersią, to mogą je również stosować kobiety już nie karmiące piersią. Cerazette ma również działania niekorzystne, o których powinien poinformować lekarz , może to być brak miesiączki lub występowanie nieregularnych krwawień. Proponuję zasięgnąć porady ginekologa, być może zaleci dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne kiedy już Pani nie karmi piersią. Pozdrawiam
Sandra139
pn 27. 04. 2020, 23:09
Awatar użytkownika
Karmienie piersią - Tabletki antykoncepcyjne a ciąża?
Witam. Dostałam miesiączkę po miesiącu odstępu. Ale zdziwiło mnie ze krwawienie było jednodniowe.

Czemu tak wyszło że jeden dzień miałam miesiączkę??   Czy mam się martwić?

Przez tą sytuację w kraju ciężko się dostać do Ginekologa :/ i nie wiem co robić. Martwię się..
Położna Aldona Korab
wt 28. 04. 2020, 20:19
Awatar użytkownika
Karmienie piersią - Tabletki antykoncepcyjne a ciąża?
Dzień dobry,

Przyjmując tabletki Cerazette może być zaburzony cykl miesiączkowy, a również miesiączki mogą nie pojawiać się. Każdy organizm jest inny i kobieta stosująca te tabletki może różnie reagować. Jeśli Pani źle się czuje przyjmując Cerazette to powinna Pani skonsultować to ze swoim ginekologiem i poprosić o zmianę tabletek. Pozdrawiam
Lala33
śr 29. 04. 2020, 21:15
Awatar użytkownika
Karmienie piersią - Tabletki antykoncepcyjne a ciąża?
Witam

Chciałabym się dowiedzieć czy mogę zajść w ciążę gdy jeszcze karmie piersią choć moje malenstwo ma 10,5 m-c. Miesiączki do tej pory jeszcze nie mam, a karmie w nocy choć to już nie jest takie karmienie jak noworodka, czasami nad ranem i przy zasypianiu czyli ok. 2 godz. od obudki i po popołudniowej drzemce.
Położna Aldona Korab
czw 30. 04. 2020, 20:49
Awatar użytkownika
Karmienie piersią - Tabletki antykoncepcyjne a ciąża?
Dzień dobry,

Karmienie piersią nie jest metodą antykoncepcji, szczególnie kiedy dziecko nie jest karmione wyłącznie piersią. Gdy pokarm kobiecy nie jest podstawowym pokarmem dziecka następuje spadek prolaktyny, może powrócić owulacja co może skutkować zajściem w ciążę nawet gdy nie ma jeszcze miesiączki. Płodność powraca po różnym okresie czasu i nie zawsze jest poprzedzona wystąpieniem miesiączki. Pozdrawiam
annakawkaa
śr 10. 01. 2024, 09:48
Awatar użytkownika
Karmienie piersią - Tabletki antykoncepcyjne a ciąża?
Z tabletkami nie pomogę ale ja stosuję zastrzyki antykoncepcyjne i jestem bardzo zadowolona. Zastrzyk jest domięśniowy. Działa 12tygodni, po tym czasie robi się kolejny.
Dobrze jest kwestię skonsultować z lekarzem ginekologiem i lekarz powinien dobrać najlepszy rodzaj antykoncepcji podczas laktacji. Pozwolę sobie tutaj dać namiar na przychodnie zdrowia w Skawinie.