Ból podbrzusza w 19 tygodniu ciąży

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Natalia23_02
pn 30. 03. 2020, 22:50
Awatar użytkownika
Ból podbrzusza w 19 tygodniu ciąży
Witam

Zaczęłam 19 tydzien ciazy. Od kilku dni meczą mnie skurcze ,coś takie porównywalne do bólu miesiączkowego. Ból zazwyczaj pojawia się po jednej stronie raz z lewej strony raz z prawej cxuje takie tępe kłucie i ciągnięcie. Czy to jedt jakiś niepokojący objaw? Dodatkowo dosyć często chodzę siku i nie mogę się do końca załatwić chodzę co 5 min puścić kilka kropel. Miałam badania robione 3 tyg temu i wyniki wszytkie były idealne. Badania usg także są prawidłowe maluszek dobrze sie rozwija. Ruchy dziecka zaczęłam czuc w 17 tygodniu ciąży. Doskwiera mi także brak apetytu i uderzenia gorąca wraz z taką fala potu. Na nic nie chorowałam nigdy dodatkowo dodam że to moja pierwsza ciąża. Ostatnio miałam. Nawet pulsu 111 i się batdzo martwię ze może być coś nie tak. Wizytę mam za 2 tygodnie.

Pozdrawiam
Położna Aldona Korab
wt 31. 03. 2020, 22:53
Awatar użytkownika
Ból podbrzusza w 19 tygodniu ciąży
Witam,

Dolegliwości bólowe, które Pani opisuje mogą mieć związek z rozciąganiem więzadeł, rosnącą powiększającą się macicą, skurczami Alvareza.

Uderzenia gorąca zapewne są spowodowane wzrostem poziomu hormonów ciążowych. Proponowałabym również zbadać poziom TSH, hormon tarczycy. Bardzo ważny jest również stan emocjonalny, czyli unikanie sytuacji stresujących, wypoczynek, wysypianie się, zdrowy tryb życia, unikanie wszelkich infekcji.

Jeśli dolegliwości bólowe i towarzyszące objawy będą się nasilać proszę skontaktować się z lekarzem ginekologiem. Pozdrawiam.
Zieziura
wt 28. 04. 2020, 10:11
Awatar użytkownika
Ból podbrzusza w 19 tygodniu ciąży
Ja właśnie wczoraj odczuwałam te same dolegliwości, nie ukrywam , że się zmartwiłam , jestem w 18 tygodniu. Otrzymałam dokładnie tw same informację od lekarza, na szczęście mogłam do niego zadzwonić. Maluszek szybko się rozwija to i nasz organizm musi się dostosować. :):) Czułam się rozbita, obawiałam się ,że się przećwiczyłam :?:?:? Na drugi dzień czuję się o niebo lepiej, mogę normalnie funkcjonować ;) pozdrawiam