Aktywność po cc

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Aga987
czw 16. 04. 2020, 22:56
Awatar użytkownika
Aktywność po cc
Jestem 6 msc po cc I moje pytanie brzmi czy mogę zacząć ćwiczyć np brzuszki czy przysiady ? Gdzie powinnam się udać by skontrolować czy wszystko jest okej ? Ogólnie nic mnie nie boli w miejscu cięcia, tylko jak dotykam w niektóre miejsca wyżej to czuje takie nie przyjemne uczucie ale nie wiem czy to wina że jeszcze się te mięśnie nie zrosly dobrze czy poprostu to bolą rozstępy bo niektóre są naprawdę dość duże.
Mama_Mikusia
sob 18. 04. 2020, 09:52
Awatar użytkownika
Aktywność po cc
Wg mojego lekarza 6 miesięcy po można powili ćwiczyć ale żeby to sprawdzić powinnaś iść na wizytę do fizjiterapety
Położna Aldona Korab
pn 20. 04. 2020, 23:07
Awatar użytkownika
Aktywność po cc
Aktywność po cc

Jestem 6 msc po cc I moje pytanie brzmi czy mogę zacząć ćwiczyć np brzuszki czy przysiady ? Gdzie powinnam się udać by skontrolować czy wszystko jest okej ? Ogólnie nic mnie nie boli w miejscu cięcia, tylko jak dotykam w niektóre miejsca wyżej to czuje takie nie przyjemne uczucie ale nie wiem czy to wina że jeszcze się te mięśnie nie zrosly dobrze czy poprostu to bolą rozstępy bo niektóre są naprawdę dość duże.



Witam,

Ćwiczenia po cięciu cesarskim są bardzo ważne, pomagają powrócić do formy sprzed ciąży, ale ważne jest by nie zacząć ich zbyt wcześnie. Trzeba pamiętać by zbytnio nie forsować swojego organizmu, a zbyt wcześnie podjęte ćwiczenia mogą prowadzić do powikłań pooperacyjnych. Kiedy można pozwolić na zwiększoną aktywność fizyczną po cięciu cesarskim jest indywidualną kwestią, na pewno wprowadzenie ćwiczeń można rozważyć gdy blizna po cięciu jest już zagojona. Ćwiczenia wprowadzamy zawsze stopniowo i z umiarem, na początek takie by nie doprowadzały do przeciążenia mięśni brzucha. Najlepiej udać się do lekarza ginekologa, który oceni proces gojenia po cięciu cesarskim, oceni bliznę, i powie czy to odpowiedni czas dla Pani by zwiększyć aktywność fizyczną. Pomocne również mogą być porady fizjoterapeuty/rehabilitanta, który podpowie jakie może Pani wykonywać ćwiczenia. Pozdrawiam