Dziecko nie chce pić z butelki

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Aicha1988
wt 07. 04. 2020, 23:14
Awatar użytkownika
Dziecko nie chce pić z butelki
Witam, tydzień temu mogą córeczka skończyła 6 miesięcy. Od urodzenia karmię ją piersią (mleko modyfikowane zjadła przez ten czas może z 5 razy i to nie całą porcję). Od miesiąca podaję jej już zupki, kaszki, desery (gotowe sloiczki lub czasami gotuję sama). Chciałabym powoli przechodzic na mleko modyfikowane, jednak mam problem, ponieważ córka w ogóle nie uznaje butelki. Nie chce pić z niej ani kaszki, ani wody, soku, o mm już nawet nie wspomnę. Moje mleko odciągnięte też niechętnie pije, parę lyczkow i koniec. Proszę o poradę, jak mam wprowadzać mm? Czy będę musiała karmić łyżeczką? Boję się, że mała dostaje za mało produktów mlecznych (z piersi też już coraz rzadziej pije). Dodam, że dziecko waży 7,5 kg. Dziękuję za odpowiedź.
Położna Aldona Korab
pn 20. 04. 2020, 22:36
Awatar użytkownika
Dziecko nie chce pić z butelki
Witam,

Przekonanie dziecka do butelki może być trudne , wymagające wytrwałości, może trzeba zadbać o dobrze dopasowany smoczek, zmienić butelkę, do podawania picia wypróbować kubek nie kapek. Może niechęcią do smoczka być ząbkowanie dziecka. Można podawać dziecku kaszki na bazie mleka modyfikowanego. By dieta dziecka była pełnowartościowa, zapewniała odpowiednią ilość potrzebnych na tym etapie rozwoju składników odżywczych, witamin, najlepiej zasięgnąć porady eksperta Pani dietetyk. Pozdrawiam