Nabiał w diecie 8-miesięcznego niemowlaka

W jaki sposób rozszerzać dietę niemowlęcia?  Ile wody powinno pić dziecko? Co podawać, gdy malucha męczą zaparcia?  Na te i inne pytania chętnie odpowiedzą wam ekspert z poradni JeszFresh dietetyk online oraz doradca ds. żywienia HiPP.

Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna

Dietetyk Izabela Wójcik

Zadawanie pytań ekspertom  lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

kasia088
wt 25. 07. 2017, 19:00
Awatar użytkownika
Nabiał w diecie 8-miesięcznego niemowlaka
Witam,

Zgodnie ze schematem żywienia jogurt naturalny, kefir i sery można zacząć podawać w 7-8 miesiącu życia dziecka. Córka ma 8 miesięcy i podaje jej póki co jogurciki dla niemowląt. Czy mogę już zacząć podawać dziecku "zwykły" jogurt naturalny i twarożek? Czy to nie jest za wcześnie na tego typu produktu? Jakie rodzaje serów mogę zacząć podawać? Nigdzie nie spotkałam się z kefirami czy twarogiem (nie mówię tu o serkach ) dla niemowląt.

Z góry dziękuję za odpowiedz.
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
czw 27. 07. 2017, 12:48
Awatar użytkownika
Nabiał w diecie 8-miesięcznego niemowlaka
Dzień dobry,

Jak najbardziej może Pani zacząć podawać "zwykłe" jogurty i twarożki. Ważne, aby wybierać produkty bez dodatków smakowych (może Pani sama wkroić warzywa i owoce do nabiału), bez mleka w proszku oraz bez soli. W składzie powinno być tylko mleko i kultury bakterii. Na razie nie należy podawać serów twardych, topionych czy z mleka niepasteryzowanego.

Pozdrawiam.
clemmatiss1
wt 08. 08. 2017, 15:02
Awatar użytkownika
Nabiał w diecie 8-miesięcznego niemowlaka
Dzień dobry,



mam pytanie w tym temacie - czy można podawać jogurt naturalny dziecku 8-miesięcznemu, które jest karmione mlekiem modyfikowanym dla alergików (Bebilon Pepti DHA) ?

Mleko zostało przepisane przez lekarza, na skutek reakcji alergicznej na zwykłe mleko modyfikowane, córeczka miała czerwone plamy na ciele, było to gdy córka miała 3 mce.

Będę wdzięczna za odpowiedź.



Pozdrawiam
Dietetyk Aleksandra Kilen-Zasieczna
czw 10. 08. 2017, 10:45
Awatar użytkownika
Nabiał w diecie 8-miesięcznego niemowlaka
Dzień dobry, w takiej sytuacji najlepiej zwrócić się do alergologa.

Pozdrawiam.