Trądzik niemowlecy

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Malagosia-Julka
śr 18. 09. 2019, 19:16
Awatar użytkownika
Trądzik niemowlecy
Witam. U mojej corki pojawil sie zdaniem pediatry trądzik niemowlecy na twarzy ale tez duzo na czubku glowy, kazala smarowac octaniseptem. Co moge jeszcze zrobic?
Daria1606
śr 18. 09. 2019, 20:52
Awatar użytkownika
Trądzik niemowlecy
Niestety nic. Ewentualnie sudocrem ale za wiele nie pomaga. Ważne jest częste przemywanie tych miejsc wacikiem z przygotowaną wodą. Mocno czerwone miejsca też przemywałam octeniseptem. U mojej córci taki trądzik utrzymywał się około jednego miesiąca. Nie zostawił żadnych śladów ;) Dodam, że miała wysypaną całą twarz i klatkę piersiową
śr 18. 09. 2019, 22:51
Awatar użytkownika
Trądzik niemowlecy

Witam. U mojej corki pojawil sie zdaniem pediatry trądzik niemowlecy na twarzy ale tez duzo na czubku glowy, kazala smarowac octaniseptem. Co moge jeszcze zrobic?


No i na pewno nie przegrzewac
Położna Aldona Korab
czw 19. 09. 2019, 23:08
Awatar użytkownika
Trądzik niemowlecy
Malagosia-Julka

śr 18.09.2019, 19:16



Trądzik niemowlecy

Witam. U mojej corki pojawil sie zdaniem pediatry trądzik niemowlecy na twarzy ale tez duzo na czubku glowy, kazala smarowac octaniseptem. Co moge jeszcze zrobic?



Witam,

Zmiany na skórze dziecka proponuję przemywać delikatnym roztworem nadmanganianu potasu, po czym można smarować cienką warstwą kremu trójaktywnego ( dostępny w aptece bez recepty), który działa przeciwzapalnie i łagodząco. Czynności te powtarzamy przez kilka kolejnych dni. Pozdrawiam
śr 27. 05. 2020, 13:50
Awatar użytkownika
Trądzik niemowlecy
Moja Hania niestety ma trądzik i to jest potężny problem, jest coraz większa i zaczyna sama to widzieć. A mi się serce kraje. Eksperymentujemy, ale moim zdaniem warto zadbać o dietę dziecka no i starać się pilnować, żeby nie dotykało buzi brudnymi rączkami. Wymieniłam też pościel i materacyk na lateksowy. W ogóle na portalu Zdrowy Kręgosłup można znaleźć ciekawe informacje, że takie niby niepozorne rzeczy jak nawet materacyk mogą być winne temu, że ciężko się pozbyć trądziku u dziecka.
Korka56
wt 06. 10. 2020, 22:12
Awatar użytkownika
Trądzik niemowlecy
Cześć
u mojego synka był trądzik od 4 tyg.życia co zalecił dermatolog kąpiel w nagmanganianie (lekko różowy roztwór), mydło bambino i w okresie nasilenia Tanno hermal latoion. A tak w ogóle czekanie do 6 m-aca wówczas to zniknie samoistnie. I jak tylko synek skończył 6 m-cy zniknęło jak ŕęką odjął. Tak więc nie ma co kombinować ze specyfikami. Pozdrawiam Iza