Śluz w kupie

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

MarPi
wt 19. 06. 2018, 19:02
Awatar użytkownika
Śluz w kupie
Dzień dobry, mój synek ma obecnie 3,5 mca. Od kilku tygodni robi kupki z dużą ilością śluzu. W pierwszym miesiącu słabo przybierał na wadze i lekarz kazał dokarmiać mm, 30 ml po każdym karmieniu lub tyle ile zje, wypisał bebilon pepti. Kupki były w porządku. Ja jadłam wszystko poza daniami smażonymi, warzywami wzdymającymi i owocami pestkowymi. Synek ma skórę na ciele i buzi gładziutką, bez krostek, wykwitów itp. Nie ma kolek, nie boli go brzuszek, ładnie śpi, rozwija się prawidłowo. Od kilku tygodni zaobserwowałam sporo śluzu w jego kupach. W każdej kupie jest śluz. Kup robi od urodzenia jedną dziennie lub dwie. MM dokarmiałam niewiele, ok 1 - 2 karmienia na dzień przez ok 2 tyg. Od ok 2 mcy synek jest na samej piersi. Wyeliminowałam z diety ogórki, pomidory, jajka, nabiał i ryby. Po dwóch tygodniach takiej diety nie ma poprawy w kupach. Co moze byc przyczyną tego śluzu w kupie? Czy może śiwadczyć o tym, że synek ma na cos nietolerancję? Czy za krótko stosowałam dietę eliminacyjną? Przez pierwszy miesiąc życia nie robił takich śluzowatych kupek. Poza obecnością śluzu kupka jest normalnej konststencji, koloru i "zapachu". Czy taka jego "uroda" i takie będzie miał kupki? Czy to ze robi sluzowe kupki tak długo wpływa na jego zdrowie?
Położna Aldona Korab
śr 20. 06. 2018, 23:56
Awatar użytkownika
Śluz w kupie
Witam,

Występowanie śluzu w kale w dużych ilościach i przez długi czas jest wskazaniem do kontroli u pediatry. Jednakże jeśli temu nie towarzyszą żadne inne objawy, dziecko jest spokojne, prawidłowo przybiera na wadze to nie ma powodu do paniki. Przyczyną może być niestrawność, alergia , nietolerancja pokarmowa. Należy zastosować dietę eliminacyjną, która pozwoli ustalić co może być przyczyną alergii, być może w Pani przypadku był to zbyt krótki czas. Może to być alergia na białko mleka krowiego, białko jajka, laktozę, orzechy, cytrusy, czekoladę. Można Maluszkowi też podać probiotyki dostępne w aptekach bez recepty. Należy wnikliwie obserwować synka. Jeśli mimo stosowania diety eliminacyjnej śluz będzie się utrzymywał w kupach w znacznych ilościach proszę zgłosić się do pediatry. Można tez zasięgnąć porady alergologa. Pozdrawiam