Sen 3 m dziecka

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Dagmara2019C
śr 11. 12. 2019, 12:20
Awatar użytkownika
Sen 3 m dziecka
Witam

Mam pytanie odnośnie snu 3m niemowlęcia. Moja córka do momentu 3m śpała idealnie. Zasypiała niemal wszędzie. Odkładana do łóżeczka, gdy dostawała smoczeke sama zasypiała. Od kilku dni pojawił się problem. Jest ewidentnie śpiąca ale nie może usnąć popłakuje i marudzi. Gdy ją biorę na ręce uspokaja się i dwa razy zasnęła na rękach. W nocy obudziła się do karmienia i przez prawie godzinę popiskiwała radośnie w łóżeczku jak podczas zabawy. Później robiła się śpiąca i nie mogła zasnąć. Próbuje dać jej się wyplakać by sama się uspokoiła. Dziś płakała 15 minut po czym jak podałam jej skoczek który jej wypada usnęła. Skąd nagle takie problemy u mojego dziecka.
Położna Aldona Korab
wt 17. 12. 2019, 23:30
Awatar użytkownika
Sen 3 m dziecka
Witam,

Pani Dagmaro, przyczyną nagłej zmiany w zachowaniu córeczki być może jest skok rozwojowy. Skoki rozwojowe mogą powodować, że dziecko staje się bardziej płaczliwe, marudne, rozdrażnione, niespokojne. Mogą pojawiać się problemy z zasypianiem, niespokojny sen. Pojawiają się problemy z jedzeniem, może być wzmożony apetyt lub zdecydowanie osłabiony, nawet wręcz niechęć do piersi ( gdy mama karmi piersią). Jest to stan przejściowy, który wraz z dojrzałością niemowlęcia minie. Wystarczy przeczekać ten trudny czas. Jednakże należy wnikliwie obserwować maluszka, a w tym trudnym czasie zapewnić dziecku bliskość, by czuło się bezpiecznie. Pozdrawiam