Sen 2-miesięcznej córki

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Klvudivv
pt 01. 11. 2019, 21:52
Awatar użytkownika
Sen 2-miesięcznej córki
Witam,duzo osob mówi mi bym sie z tego powodu cieszyła ale drecza mnie zle przeczucia.

Mianowicie sen mojej córki, przybiera ładnie na wadze, je wszystkie porcję ile jest przypisane do jej wieku mm.

Spi 8 godzin bez przerwy. Niedawno dowiedziałam się o SIDS - Śmierci lozeczkowej..

Czy moja corka moze być narażona?... na prawde przeraża mnie to. Spi juz tak od kilku tygodni, dostaje zawsze mleczko regularnie o stałych porach, zasypia czasem nawet o 21 i potrafi spac do 5-6 bez przerwy...

Ale w dzień za to malo spi, zazwyczaj odpoczywa na 10-30 min..
Położna Aldona Korab
wt 05. 11. 2019, 23:33
Awatar użytkownika
Sen 2-miesięcznej córki
Witam,

Nagła śmierć łóżeczkowa niemowląt zdarza się bardzo rzadko i do tej pory nie stwierdzono co jest jej przyczyną . Dlatego każda młoda mama powinna być czujna, ale jednocześnie nie popadać w paranoję. To, że Pani dwu miesięczna córeczka przesypia spokojnie noc to nie jest zagrożeniem nagłej śmierci łóżeczkowej. W opiece nad noworodkiem, niemowlęciem rodzice powinni wiedzieć i pamiętać o kilku ważnych rzeczach, należy zadbać o prawidłową wentylację pomieszczenia, w którym dziecko śpi. Nie przegrzewać mieszkania, optymalna temperatura pomieszczenia to od 18 do 20stopni Celsjusza, nie palić papierosów w otoczeniu dziecka. Do spania nie układać na brzuszku (leżenie na brzuszku jest zalecane tylko pod kontrolą wzroku, kiedy dziecko nie śpi) . Nie utulać zbytnio kołderką aż po brodę. Materacyk w łóżeczku powinien być stosunkowo twardy aby nie dostosowywał się do kształtu głowy maluszka oraz by nie powstawały żadne zagłębienia w materacu. Najlepiej bez żadnych poduszeczek, prześcieradło dobrze naciągnięte. Zaleca się aby niemowlę spało w sypialni rodziców, blisko ich łóżka , by mieć ciągłą kontrolę podczas snu niemowlęcia. Podczas snu maluszka w ciągu dnia i w miarę możliwości w nocy obserwujmy i kontrolujmy niemowlę, opiekując się niemowlęciem postępujmy zawsze rozsądnie. Pozdrawiam