Sen 2-miesięcznej córki

Porad na forum udziela położna
Klvudivv
pt 1.11.2019, 21:52
Awatar użytkownika
Sen 2-miesięcznej córki
Witam,duzo osob mówi mi bym sie z tego powodu cieszyła ale drecza mnie zle przeczucia.
Mianowicie sen mojej córki, przybiera ładnie na wadze, je wszystkie porcję ile jest przypisane do jej wieku mm.
Spi 8 godzin bez przerwy. Niedawno dowiedziałam się o SIDS - Śmierci lozeczkowej..
Czy moja corka moze być narażona?... na prawde przeraża mnie to. Spi juz tak od kilku tygodni, dostaje zawsze mleczko regularnie o stałych porach, zasypia czasem nawet o 21 i potrafi spac do 5-6 bez przerwy...
Ale w dzień za to malo spi, zazwyczaj odpoczywa na 10-30 min..
Położna Aldona Korab
wt 5.11.2019, 23:33
Awatar użytkownika
Re: Sen 2-miesięcznej córki
Witam,
Nagła śmierć łóżeczkowa niemowląt zdarza się bardzo rzadko i do tej pory nie stwierdzono co jest jej przyczyną . Dlatego każda młoda mama powinna być czujna, ale jednocześnie nie popadać w paranoję. To, że Pani dwu miesięczna córeczka przesypia spokojnie noc to nie jest zagrożeniem nagłej śmierci łóżeczkowej. W opiece nad noworodkiem, niemowlęciem rodzice powinni wiedzieć i pamiętać o kilku ważnych rzeczach, należy zadbać o prawidłową wentylację pomieszczenia, w którym dziecko śpi. Nie przegrzewać mieszkania, optymalna temperatura pomieszczenia to od 18 do 20stopni Celsjusza, nie palić papierosów w otoczeniu dziecka. Do spania nie układać na brzuszku (leżenie na brzuszku jest zalecane tylko pod kontrolą wzroku, kiedy dziecko nie śpi) . Nie utulać zbytnio kołderką aż po brodę. Materacyk w łóżeczku powinien być stosunkowo twardy aby nie dostosowywał się do kształtu głowy maluszka oraz by nie powstawały żadne zagłębienia w materacu. Najlepiej bez żadnych poduszeczek, prześcieradło dobrze naciągnięte. Zaleca się aby niemowlę spało w sypialni rodziców, blisko ich łóżka , by mieć ciągłą kontrolę podczas snu niemowlęcia. Podczas snu maluszka w ciągu dnia i w miarę możliwości w nocy obserwujmy i kontrolujmy niemowlę, opiekując się niemowlęciem postępujmy zawsze rozsądnie. Pozdrawiam