ruchy źrenic

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Natalia-19
sob 14. 09. 2019, 12:37
Awatar użytkownika
ruchy źrenic
Mój 1,5 tygodniowy synek podczas zasypiania "kieruje źrenice do góry" i najczęściej się uśmiecha. Nie wiem czy takie zachowanie wymaga konsultacji neurologicznej czy jest to przechodzenie w głęboki sen?
Asia20112019
sob 14. 09. 2019, 12:59
Awatar użytkownika
ruchy źrenic
Kazdy noworodek a potem niemowlak przez jeszcze jakis czas tak robi :D tak jakby sie zawiesza- tak to wyglada ale wszystko jest ok.
Położna Aldona Korab
pn 16. 09. 2019, 23:08
Awatar użytkownika
ruchy źrenic
Natalia-19

sob 14.09.2019, 12:37



ruchy źrenic

Mój 1,5 tygodniowy synek podczas zasypiania "kieruje źrenice do góry" i najczęściej się uśmiecha. Nie wiem czy takie zachowanie wymaga konsultacji neurologicznej czy jest to przechodzenie w głęboki sen?



Witam,

Podczas zasypiania , przy zamykaniu oczu gdy gałki oczne, źrenice noworodka uciekają do góry jest to fizjologiczny odruch, nie ma powodu do niepokoju. Ważne by w czasie czuwania, gdy mówimy do maluszka , dziecko patrzyło równo ustawionymi oczkami na nas, aczkolwiek może się zdarzyć jeszcze, że czasami oczka takiego maluszka będą „uciekać”. Pozdrawiam