Problem z niemowlakiem

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Klvudivv
pt 04. 10. 2019, 05:41
Awatar użytkownika
Problem z niemowlakiem
Witam, nie dawno moja córka potrafiła normalnie zasypiać w łóżeczku po odlozeniu , niestety musieliśmy jechać raz do szpitala z powodu mocnego ulewanie, zatrzymali ją na obserwacji, zaczęli jej pobierać krew,wtedy 1 raz płakała. Nigdy nie pozwalam mojemu dziecku płakać,dlatego na każdy krzyk reaguje

1 noc przespala normalnie w łóżeczku , na drugi dzień znowu badania i znowu płacz... w ta noc nie chciała mnie odstąpić na krok , spała na moich recach , co było bardzo uciążliwe .

Myślałam że jak wrócimy do domu to będzie normalnie..

A gdzie tam, po odlozeniu malutka się budzi... spi tylko w naszych ramionach.. jaki to może być powód? Chce czuć się bezpiecznie w naszych ramionach? Czekamy z narzeczonem nawet godzinę by ja odłożyć, niestety zawsze się budzi.. przez to mało śpi w dzień..

Nie potrafię jej zostawić placzacej, wiadomo serce pęka.

Jakieś pomysły? Ma 8 tygodni.
LiLa255
pt 04. 10. 2019, 09:28
Awatar użytkownika
Problem z niemowlakiem
Witaj słuchaj moze mala zostala przez kogos przeuroczona , sprawdz jej czoło czy nie.jest slone splun w cztery katy a jak to nie pomoze to przelej jej wosk moim dziecia pomagalo. Ale uwierz mi noszeniem nic nie zdzialasz tylko nie potrzebnie ja do tego przyzwyczaisz wiesz rozumiem cie ze serce peka bo to.jednak twoja dzidzia ale dziecko od czasu do czasu jak poplacze to nic sie jej nie stanie :)) Za Bardzo jej nie rozpieszczaj bo pozniej nie dasz rady . Powodzenia zycze i pozdrawiam .. :D
pt 04. 10. 2019, 10:37
Awatar użytkownika
Problem z niemowlakiem
Tak i jeszcze niech potrze czoło dziecka brudnymi majtkami narzeczonego    

Maleństwo jest po prostu wystraszone i jeszcze przez jakiś czas może tak się zachowywać. Mój syn miał 3 miesiące jak pobierali mu krew z główki. Było bardzo dużo płaczu, bo z jednej żyły nie chciała lecieć krew i próbowali jeszcze w 3 innych miejscach na główce. Po powrocie do domu cały dzień musieliśmy go nosić i przytulać, bo co chwila płakał. Przez tydzień spał ze mną w łóżku bo budził się w nocy po kilka razy. Po tygodniu zapomniał o tym zdarzeniu i wszystko wróciło do normy.

Mała widocznie potrzebuje bliskości i wydaje mi sie, że po prostu musicie przeczekać ☺
Fasia28
pt 04. 10. 2019, 11:23
Awatar użytkownika
Problem z niemowlakiem
Ja też jestem takiego zdania, że dziecko po prostu jest przestraszone. Ono jeszcze nie kojarzy tak miejsc, może myśli że znowu coś mu będą robić a u kogo lepiej jak nie u rodziców? Spróbuj wziąć dzidzie do siebie na noc, przytulaj. Moja córka tak ma zawsze po szczepieniu. Cały dzień noszenia, przytulania, jak spać to tylko na rękach. Trwa to 2 - 3 dni ale później przechodzi. Spędzaj jak najwięcej czasu z maluchem, baw się, przytulaj, caluj. Prace w domu nie uciekną, poczekaja kilka dni a przynajmniej dziecko będzie się lepiej czuło :)
Klvudivv
pt 04. 10. 2019, 14:15
Awatar użytkownika
Problem z niemowlakiem
U nas trwa to już tydzień,nie opuszczamy jej praktycznie na krok , na każdy krzyk reagujemy.
pt 04. 10. 2019, 16:22
Awatar użytkownika
Problem z niemowlakiem
Widocznie potrzebuje tej bliskości. 9 miesięcy była w bezpiecznym, ciepłym brzuchu, a teraz jest osobnym człowiekiem  
Klvudivv
sob 05. 10. 2019, 18:24
Awatar użytkownika
Problem z niemowlakiem
Niestety jest coraz gorzej ;/ już nawet w nocy nie chce spać w kokonie, z nami w łóżku tylko w objęciu, narzeczony musiał z nią spać na fotelu... (rozkladanym fotelu) Dzisiaj też jak ja odkladamy to tylko płacz
Daria1606
sob 19. 10. 2019, 01:01
Awatar użytkownika
Problem z niemowlakiem
Może spróbujcie szumisia? U nas co prawda się nie sprawdził, ponieważ są one dosyć ciche. Nasza dzidzia lubi dźwięk suszarki, od razu zasypia. Przydała się przy kolkach i po szczepieniach.
Daria1606
sob 19. 10. 2019, 10:13
Awatar użytkownika
Problem z niemowlakiem

Niestety jest coraz gorzej ;/ już nawet w nocy nie chce spać w kokonie, z nami w łóżku tylko w objęciu, narzeczony musiał z nią spać na fotelu... (rozkladanym fotelu) Dzisiaj też jak ja odkladamy to tylko płacz


A może po prostu niech śpi przez jakiś czas z wami w łóżku?
annakawkaa
pt 11. 02. 2022, 11:37
Awatar użytkownika
Problem z niemowlakiem
No właśnie sama zastanawiam się czy kupować ten kokon czy nie.... Czy jest to dobry czy moze jednak zbędny wydatek.