Pomarańczowe ślady na pieluszce

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

M4rtyn4
czw 23. 08. 2018, 10:52
Awatar użytkownika
Pomarańczowe ślady na pieluszce
Dzień dobry,



Od pewnego czasu na pieluszce mojej córki zauważyłam jaskrawie pomarańczowo różowe ślady. Pojawiają się one raz dziennie po nocy. Córka przesypia po 8-9 godzin w nocy bez przerwy, budzi się koło 5-6 rano, je z piersi ok 15 minut i zasypia na kolejne 1-2 godziny. Zrobiliśmy badania moczu - są prawidłowe, konsultowane z lekarzem. Przed zaśnięciem potrafi jeść ok godziny czasami półtora. Ma skończone 4 miesiące, wcześniej zabarwienie pieluszki pojawiało się sporadycznie, ale od 2ch tygodni pojawia się codziennie. Bardzo proszę o informacje zwrotna, dziękuję.

Pozdrawiam
Położna Aldona Korab
pt 24. 08. 2018, 21:00
Awatar użytkownika
Pomarańczowe ślady na pieluszce
Witam,

Przede wszystkim należy wykluczyć infekcję dróg moczowych – proponuję wykonać również badanie moczu bakteriologiczne na posiew oraz badanie morfologii z rozmazem. Proszę skonsultować badania z neonatologiem .

Proszę też nie rezygnować z karmienia nocnego, przystawiać dziecko do piersi częściej, aby było też dobrze nawodnione. Skontrolować wagę dziecka, czy prawidłowo przybiera na wadze. Pozdrawiam
anyaaaa
śr 30. 10. 2019, 03:53
Awatar użytkownika
Pomarańczowe ślady na pieluszce

Dzień dobry,



Od pewnego czasu na pieluszce mojej córki zauważyłam jaskrawie pomarańczowo różowe ślady. Pojawiają się one raz dziennie po nocy. Córka przesypia po 8-9 godzin w nocy bez przerwy, budzi się koło 5-6 rano, je z piersi ok 15 minut i zasypia na kolejne 1-2 godziny. Zrobiliśmy badania moczu - są prawidłowe, konsultowane z lekarzem. Przed zaśnięciem potrafi jeść ok godziny czasami półtora. Ma skończone 4 miesiące, wcześniej zabarwienie pieluszki pojawiało się sporadycznie, ale od 2ch tygodni pojawia się codziennie. Bardzo proszę o informacje zwrotna, dziękuję.

Pozdrawiam


Witam czy Twojej córeczce prezesami

Miałyście dalej takie problemy, my zmagamy się z rdzawymi pieluszkami od 2 miesięcy