Nieprzespane noce

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

nikczemnykarzel1
wt 25. 09. 2018, 07:26
Awatar użytkownika
Nieprzespane noce
Moje dziecko ma 18 miesięcy, a jeszcze nigdy nie przespało dłużej niż 4 godziny na raz. O całej nocy to mogę pomarzyć. Karmię piersią, na kolacje zjada 200 ml kaszki, więc chyba sporo. Śpi z nami, bo mi łatwiej. Mamy wieczorne rytuały. Czy to normalne?
Położna Aldona Korab
pn 01. 10. 2018, 20:43
Awatar użytkownika
Nieprzespane noce
Witam,

Każde dziecko może mieć inny rytm dnia i nocy, zależy to od temperamentu maluszka, od regularnego trybu życia oraz od stopnia aktywności w ciągu dnia.

Aby dziecko dłużej spało w nocy proponuję przesunąć kolację na późniejszą godzinę, w dzień w miarę możliwości i oczywiście jak pogoda pozwala jak najwięcej przebywać na świeżym powietrzu. Podczas czuwania zapewnić dziecku odpowiednią dawkę ruchu, duża aktywność w dzień spowoduje lepszy sen nocą. Przed snem proszę przewietrzyć pokój, w którym maluszek śpi. Dzieci lubią uporządkowany rytm dnia, nie lubią zamieszania i chaosu. Przed snem dzieci potrzebują wyciszenia. Można też zwiększyć porcje posiłków – może dziecko ma większe zapotrzebowanie wraz ze wzrostem.

Jeśli maluszek nie ma żadnych dolegliwości bólowych, prawidłowo przybiera na wadze, to proszę uzbroić się w cierpliwość i przeczekać , aż minie to samo wraz z rozwojem dziecka. Pozdrawiam