Nerwowy maluszek

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

Edyta1412
sob 31. 03. 2018, 17:37
Awatar użytkownika
Nerwowy maluszek
Moja ciąża to był dla mnie stresujący czas. Nie wysypialam sie, byłam nerwowa, dużo pracowałam. Czy to możliwe że mój maluszek jest przez to też taki nerwowy ? Synek ma 2 miesiące. Gdy nie spi zdaza się że leży spokojnie bądź bawi się śmieje, ale za chwilę płacze według mnie bez powodu bardzo krzyczy. Chcę tylko być u mnie na rękach a już lekki nie jest przez co i ja nie mam sily go nosić. Co mam zrobich by uspokoic maluszka. Boję się że trzeba jego krzyki moga źle wpłynąć na rozwój mojego synka.
Położna Aldona Korab
śr 04. 04. 2018, 22:09
Awatar użytkownika
Nerwowy maluszek
Witam,

Stres u kobiety ciężarnej znacznie wpływa na rozwój płodu. Dzieci w okresie noworodkowym mogą być bardziej rozdrażnione, niespokojne, płaczliwe. Wszystko możliwe, że zachowania Pani synka są spowodowane stresem, który towarzyszył w ciąży. Maluszek potrzebuje więcej czułości i cierpliwości, rytuałów i wyciszenia. W ramionach Mamy czuje się bezpiecznie. Aby wyciszyć rozdrażnionego Maluszka można włączyć muzykę relaksacyjną, śpiewać kołysanki. Kojąco i relaksująco wpływa masaż , skuteczną metodą jest masaż Shantala, który odpręża i uspokaja dziecko. Może powinna Pani zasięgnąć porady pediatry, który dokładnie zbada dziecko i znajdzie przyczynę tych dolegliwości, jeśli zajdzie potrzeba skieruje do specjalisty . Można też udać się do specjalisty integracji sensorycznej. Pozdrawiam