Napuchnięte sutki

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

agulinek881
ndz 16. 09. 2018, 11:53
Awatar użytkownika
Napuchnięte sutki
Moja córeczka ma dzisiaj 13 dni od 9 dnia życia zauważyłam że bardzo napuchły jej sutki i niestety z dnia na dzień się powiększają. Karmię córkę piersią ale od wczoraj czyli od 12dnia życia zaczęłam jej dawać mleko modyfikowane bo nie wiem czy moja ilość hormonów w mleku nie zrobi jej krzywdy widząc że opuchlizna robi się coraz większa a miejsca czerwone i twarde. Co mam zrobić? dodatkowo jest niespokojna ma problem ze spaniem. Gdy są kolki dziecko płacze a ona nie jest płaczliwa po prosu nie może zasnąć a jak zaśnie budzi się nerwowa za 20-30min. Mam 2 letnią córkę w domu i nie wiem już czy młodsza nie śpi dlatego że starsza hałasuje. W nocy śpi ładnie ale od godziny 4 rano zaczyna jęczeć przez sen wydaje dziwne dźwięki i przebudza się co chwilę. Proszę o pomoc jestem zmęczona i nie chcę by moje zmęczenie odbijało się na córkach.
Położna Aldona Korab
wt 18. 09. 2018, 21:20
Awatar użytkownika
Napuchnięte sutki
Witam,

Wzrost Pani hormonów odpowiedzialnych za laktację powoduje obrzęk gruczołów sutkowych córeczki. Jest to często występujący objaw, który sam ustępuje po paru tygodniach. Z obrzękniętymi sutkami nie robimy nic, nie wyciskamy, nie smarujemy niczym. Jeśli mimo wszystko jest Pani niespokojna, obrzęk się powiększa, sutki są zaczerwienione i na dodatek Maleństwo jest marudne to proponowałabym skonsultować się z lekarzem. Pozdrawiam