Krostki na wargach sromowych

Na Twoje pytania odpowiada
Położna Aldona Korab

Co pomaga na zgagę w ciąży? Kiedy poczuję pierwsze ruchy dziecka? Co to jest kwas foliowy? Chętnie odpowiem na te oraz inne Wasze pytania.

Zadawanie pytań ekspertom lub włączenie się do dyskusji jest możliwe dopiero po zalogowaniu się w Klubie.  Pytania zadajesz anonimowo (pod nickiem). Przed pierwwszym zalogowaniem na Forum zostaniesz poproszony/a o zaakceptowanie ne-etykiety oraz o podanie swojego nicku.

exodus99
pt 13. 12. 2019, 08:06
Awatar użytkownika
Krostki na wargach sromowych
Witam. Moja 3 miesięczna córka ma już od 3 tygodni krostki na wargach sromowych i po wewnętrznej stronie ud. Zmieniłam pieluszki na inne, stosowałam bepanthen baby oraz bepanthen sensiderm, sudocrem oraz clotrimazol ale problem nie znika. Myje córkę wacikami z przegotowana woda dokładnie osuszam i wietrze pupę. Jakiego kremu moge jeszcze użyć? Dodam że na stopach również pojawiły się zaczerwienienia i małe krostki. Będę wdzięczna za pomoc, bo skończyły mi się już pomysły. Pozdrawiam.
Położna Aldona Korab
pn 16. 12. 2019, 23:41
Awatar użytkownika
Krostki na wargach sromowych
Witam,

Proponuję wykąpać dziecko w nadmanganianie potasu ( do wody w wanience dodajemy kryształki nadmanganianu potasu by woda zabarwiła się na różowy kolor), kąpiel tą powtarzać co najmniej przez 3 dni. Gdy lekko podsuszymy zaczerwienione zmiany to robimy kąpiel w krochmalu z mąki ziemniaczanej, która łagodzi i niweluje wszelkie zmiany oraz wygładza skórę. W krochmalu kąpać dziecko przez parę kolejnych dni. Pozdrawiam